• HISTORIE BOHEMIANS •

 

 

SEZÓNA 2014/2015 - 1. liga

 

Nový trenér - změna loga klubu - boj o Ďolíček - 110 let klubu - 8. místo

 

 

Do prvoligové sezóny 2014/2015, která ponese tentokrát název SYNOT liga, vstoupila Bohemka s pozměněným realizačním týmem. Po “prvoligovém zachránci“ Klusáčkovi převzal klokany jako hlavní trenér Roman PIVARNÍK. Asistentem zůstal Dalibor Slezák a nově Tomáš Trucha, trenérem brankářů se stal Martin Vaniak.

 

Důležitou změno je, že klub BOHEMIANS PRAHA 1905 změnil logo!!!

Devět let od znovuzrození a s blížícím se 110. výročím založení se klub rozhodl k návratu k tradici a od dnešního dne bude používat původní logo, tedy s klokanem v dvojkruží a s nápisem Bohemians Praha. „Je to určitě dobrý krok. Fanoušci po této změně volali již delší dobu a je dobře, že klub svým fanouškům naslouchá,“ řekl ke změně loga prezident klubu Antonín Panenka. „Věříme, že zahájení nové éry v české prvoligové soutěži pod názvem Synot liga bude pro Ďolíček - a celý náš klub - více než jen designovou a navigační změnou log ligy a klubu na vstupní bráně. Pevně doufáme, že nová loga na vstupní bráně vršovického prvoligového stadionu budou postupně doplněny nejen symbolickými, ale i právními a dalšími kroky na konečném převedení Ďolíčku do majetku MČ Prahy 10 a tím i k jeho dalším postupným modernizacím, aby legendární Ďolíček dále sloužil Bohemce a všem jejím fanouškům. Přes náročný letošní los věříme, že nová prvoligová sezona bude úspěšná a fanoušci budou moci pozitivně vnímat nejen nová loga na vstupní bráně, ale i další opatření, která klub musí postupně realizovat ke splnění norem FAČR a k udržení konkurenceschopnosti v českém profesionálním fotbale,“ uvedl pro náš web Ladislav Valášek, ředitel klubu.

Nový trenér Bohemians: Roman PIVARNÍK.

Co se týče změn v hráčském kádru, tak z hostování v Bohemians se do svých mateřských klubů vrátili Martin Berkovec, Jakub Hora, Egidijus Vaitkunas a Mantas Kuklys. Na půlroční hostování do druholigové Karviné odešel krajního obránce Jan Růžička. Dále klub opustili Martin Kolář, brankář Peter Gabriš a útočník Adam Klavík.

Naopak v zelenobílém dresu se objevili tyto nové tváře: brankař Milan Švenger (hostování Sparta Praha), slovinský útočník Elvis Bratanovič (hostování Teplice), záložník Vojtěch Engelmann (návrat z hostování Dukla Praha), záložník kolumbijského původu Jhon Mosquera (Hércules CF), útočník Matúš Mikeš (přestup FC Nitra). Hostování se prodloužilo u Lukáše Pauscheka (Sparta Praha) a v přestup se změnilo působení Daniela Krcha (Sparta Praha) a Radka Šírla (Viktoria Plzeň). Václav Kalina prodloužil s klubem smlouvu o jeden rok, kapitán Josef Jindřišek podepsal novou smlouvu na dvě sezony. Profesionální smlouvy podepsali i mladíčci Michal Hubínek a Petr Dočekal, kteří se z juniorky přesunuli do A mužstva.

• PODZIMNÍ ČÁST prvoligové sezóny 2014/2015 •

Sestava Bohemians Praha 1905:

Havránek - Růžička, Brabec, Šmíd, Kalina - Moravec, Krch (75. Lietava), Jindřišek, Rada, Engelmann (62. Bratanovič)

- Mikuš (87. Artemuk)

Kalina bojuje o míč s Nešporem, přihlíží Engelmann.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Kalina (82. Šírl) - Moravec, Rada, Jindřišek, Engelmann (57. Bratanovič), Mosquera - Mikuš

Klokan Erich Brabec v souboji s Liborem Doškem.

Před utkáním se Spartou proběhla v Ďolíčku malá slavnost, kdy Ivan Trojan (čtvrtý zleva) a Zdeněk Hruška (pátý zprava),

oslavili s fanoušky a vedením klubu své “kulatiny“ a to Ivan Trojan “50“ a Zdeněk Hruška “60“…

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Engelmann (64. Cseh) - Moravec, Jindřišek, Rada, Mosquera - Mikuš (81. Lietava), Bratanovič (87. Bartek)

Martin Cseh a Michal Šmíd se radují z vítězného gólu!

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Engelmann - Moravec, Jindřišek, Rada, Mosquera (82. Bartek) - Mikuš,

Bratanovič (74. Lietava)

Elvis Bratanovič bojuje o míč s Hübschmanen, přihlíží Rada.

Plný “zelenobílý kotel“ při domácím utkání s Jabloncem…uprostřed vévodí prapor “Klokanů z Jičína“ :)

Ve středu 13.8.2014 nastoupila Bohemka v Kolíně k utkání 2. kola “Poháru Fotbalové asociace České republiky“ s místním druholigovým celkem a vyhrála 3:0 (41. Lietava, 57. Rada, 60. Lietava). Sestava Bohemians Praha 1905: Švenger - Pauschek, Cseh, Šmíd, Engelmann (72. Hubínek) - Bartek, Jindřišek, Rada, Mosquera (63. Šírl) - Bratanovič (54. Moravec), Lietava.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Engelmann - Moravec

(90. Cseh), Jindřišek, Rada, Mosquera - Mikuš (69. Lietava), Bratanovič (78. Krch)

Jhon Mosquera se raduje ze svého gólu!

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Engelmann - Moravec

(82. Bartek), Jindřišek, Rada, Mosquera - Mikuš

                       (66. Lietava), Bratanovič (60. Nerad)

Góóól!!! zleva: Rada, Jindřišek, Mikuš, Mosquera, Bratanovič

Dne 20.8.2014 oslavil “původní - starý Ďolíček“ kulaté jubileum!!! Na místě původního stadionu byla instalována pamětní deska.

19. 8. 1914 vyběhli hráči našeho klubu k prvnímu zápasu na svém nově dobudovaném stadionu v Ďolíčku. Ke stoletému výročí věnoval klub ve spolupráci s DFB vzpomínku tomuto místu a kolemjdoucím bude mimořádnost půdy, po které kráčí, připomínat pamětní deska. Více se o tomto významném výročí v historii klubu a samotném původním Ďolíčku, dozvíte zde.

 

Dannerův park vedle stadionu - iniciátor výstavby Ďolíčku Danner má ve Vršovicích svůj park!

Vršovický parčík mezi ulicemi Sportovní, Žitomírská a Oblouková v Praze 10 nese od srpna 2014 jméno Zdeňka Dannera. Návrh místního úřadu schválil magistrát.

Je důležité, abychom si pojmenováním veřejných míst připomínali významné osobnosti naší historie. Zdeněk Danner byl ředitel vršovické záložny, který měl významný podíl na postavení stadionu Bohemians v Ďolíčku. Danner, podle kterého se stadion dlouhá léta také jmenoval, si pojmenování parku rozhodně zaslouží,“ říká místostatostka Ivana Cabrnochová (Strana zelených), která pojmenování na magistrátu navrhla a prosadila.

Historie stadionu v Ďolíčku se datuje od památného výletu Bohemians do Austrálie v roce 1927, odkud si přivezli svého maskota i neformální označení - klokani. Na jejich původní stadion v Kodaňské ulici se poté valily davy návštěvníků, často bylo zcela vyprodáno a v roce 1930 při utkání se Spartou dokonce praskly ochozy. Z iniciativy tehdejšího předsedy klubu Dannera vznikla myšlenka vybudovat pro Bohemku důstojnější stánek, a to u potoka Botič pod sokolovnou, kde stojí dodnes. Byla přízeň i prostředky, a tak se za pouhé dva roky zrodil stadion nový, na počest „šéfa“ pojmenovaný jako Dannerův. 27. března 1932 byl zprovozněn dvojzápasem Bohemians - Slavia a Viktoria Žižkov - eplitzer FK.

Pojmenování parku nás dojalo. Veřejná prostranství se často jmenují podle politiků nebo umělců, ale míst odkazujících na české sportovní tradice je málo. Bohemka patří k Vršovicím a Danner je jméno, které je nerozlučně spojené s Ďolíčkem. Vděčíme mu za to nejcennější, co máme – tedy za náš stadion,“ prohlásil předseda představenstva klubu Bohemians Praha 1905 Dariusz Jakubowicz.

Udělám vše pro to, aby nezůstalo jen u pojmenování parku. Rádi bychom jak Dannerovu osobnost, tak vršovickou fotbalovou tradici připomněli nějakým uměleckým dílem – sochou, mozaikou nebo uměleckou fontánou s motivy a barvami typickými pro klokany,“ dodává místostarostka desítky Ivana Cabrnochová.

 

Je to již pět let, co hrála Bohemka domácí pohár v Ďolíčku. 7. října 2009 přivítala Slovan Liberec a po výsledcích 1:2 a 1:1 klokani bohužel vypadli. Od té doby bylo pro zelenobílé maximem třetí kolo v roce 2011, kde vystavilo stopku Znojmo. V sobotu dne 6.9.2014 nastoupila Bohemka v Ďolíčku k utkání 3. kola “Poháru Fotbalové asociace České republiky“ s prvoligovým mužstvem SK České Budějovice a klokani toto utkání zvládli a vyhráli 2:0 (8. Mosquera, 33. Rada). Sestava Bohemians Praha 1905: Havránek - Kalina, Cseh, Brabec, Šírl - Bartek, Jindřišek, Rada, Mosquera (83. Engelmann) - Nerad (70. Mikuš) - Lietava (87. Hubínek).

 

11.9.2014/ Klokani volají o pomoc - na klub dorazila výpověď z Ďolíčku!!!

Vedení fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 s politováním oznamilo, že budoucnost klubu je zásadním způsobem ohrožena. Majitel tradičního domácího hřiště klokanů, společnost Bohemians Real, oznámil klubu výpověď z nájemní smlouvy stadionu, a to k 30. listopadu 2014.

Jestliže se nepodaří situaci zachránit, budeme se muset vystěhovat, v tuto chvíli samozřejmě netušíme kam. V polovině ligového ročníku se ocitneme na dlažbě, bez domácího hřiště. To může mít pro další existenci našeho klubu fatální následky,“ komentuje situaci předseda představenstva Bohemians Praha 1905 Dariusz Jakubowicz.

Výpověď je podle platné smlouvy formulována jako „bez udání důvodu“, vlastník stadionu však otevřeně uvádí, že konkrétní důvod existuje: doposud nebyla naplněna dohoda o tom, že dlouhodobé problémy spojené s pronájmem stadionu vyřeší výměna pozemků mezi spol. Bohemians Real a obcí, tedy Městskou částí Praha 10. Zastupitelé MČ tuto výměnu schválili již před několika měsíci, dodnes ale čekají na formální úřední schválení ze strany pražského magistrátu.

Pro nás je to už vážně tragické,“ pokračuje Dariusz Jakubowicz. „Sotva jsme díky vstřícnosti a pochopení MČ Praha 10 vykřesali naději na rozumné řešení, úřední průtahy všechno zhatí. Magistrát obdržel veškeré potřebné podklady a měl na to 45 dní. Nechápu, proč to ještě není vyřízené. Vlastně se ani majiteli stadionu nemůžu divit, že mu došla trpělivost. Nezbývá nám než se znovu obrátit na vedení radnice Prahy 10 s prosbou, jestli by se mohli pokusit s magistrátem ještě nějak pohnout.

Podle informací, které má vedení klubu k dispozici, je situace o to naléhavější, že majitel stadionu už jedná s dalším zájemcem, údajně významným zahraničním developerem. Z toho plyne, že pokud by došlo k prodeji nemovitosti tímto směrem, fotbal v Ďolíčku nadobro zanikne. Bohemians Praha 1905 je fotbalový klub známý nekonečnou věrností svých příznivců, kteří v minulosti dokázali houževnatě a úspěšně bojovat za to, aby tradiční působiště Klokanů zůstalo zachováno. Předpokládáme, že současná situace je neponechá v klidu a že tedy lze očekávat další rozsáhlé demonstrace.

Vyzýváme odpovědné činitele Městské části Praha 10 a zejména Magistrátu hlavního města Prahy, aby tuto situaci urychleně projednali a pokud možno pozitivně vyřešili. Jestliže dopustí, aby kvůli jednomu razítku zanikla obrovská tradice, aby byl vykořeněn klub, s nímž je spojena historie Vršovic a aby sportovcům a jejich fanouškům zbyly oči pro pláč, bude to obrovská ostuda. A klokaní rodina jim to jen tak nezapomene!“ dodává k tomu prezident klubu, legendární fotbalista Antonín Panenka.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Šírl - Moravec, Jindřišek, Rada, Mosquera (85. Bartek) - Mikuš (62. Lietava), Bratanovič (90. Krch)

Matúš Mikeš v souboji s hráči Dukly, přihlíží Moravec.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Šírl - Moravec (90. Engelmann), Jindřišek, Rada, Mosquera (88. Bartek) -

Mikuš (71. Lietava), Bratanovič

Válečník Ivan “Hrozný“ Lietava slaví s fanoušky vítězství!

21.8.2014 / idnes.cz

Bohemians - Slavia 2:0, z obrovské převahy dali domácí jen dva góly

Hra na jednu bránu, spousta šancí a nádherných akcí. Derby dvou sousedních klubů z pražských Vršovic suverénně ovládli Bohemians 1905, kteří v 8. kole první ligy porazili Slavii 2:0. Oba góly dali po přestávce, rivala přeskočili v tabulce a jsou šestí. Slavia po nadějném začátku sezony podlehla počtvrté za sebou včetně pohárového duelu na Žižkově. Před velkým derby se Spartou si sebevědomí rozhodně nezvedla. Naopak, proti Bohemians nepředvedla vůbec nic. A pokud by Bohemians proměnili alespoň polovinu šancí, byl by z toho těžký debakl. Bohemians, kteří jsou nejlepším týmem venku, konečně zabrali i doma, kde poprvé vyhráli. Podali výkon jako za starých časů v první polovině osmdesátých let minulého století. Byli celý zápas jasně lepší, góly si nechali na druhou půli. V té skórovali Jindřišek z penalty a výstavní gól přidal střídající Lietava"Jsem rád, že jsme znovu měli plný stadion a dokázali jsme zápas zvládnout výsledkově i po herní stránce. Musím říct, že jsme v zápase dominovali ve všem. Hráli jsme kombinační fotbal s krásnými akcemi a vytvářeli jsme si šance. Určitě jsem spokojený, musím hráčům a divákům poděkovat," řekl Roman Pivarník, kouč Bohemians. Bohemians pořád útočili a v jednom kuse se snažili dobýt soupeřovu branku. Jednou vykopával z brankové čáry Nitrianský, jindy Latka. Brankář Hrubeš se zaskvěl po Mikušově ráně, po Pauschekově sólu a střele mu pomohla tyč.

Závěrečná “děkovačka“ po domácím utkání se Slávií…zleva: Moravce, Pauschek, Pivarník, Engelmann, Šírl a Mosquera.

Dne 14.9.2014 proběhl v Ďolíčku 3. ročník Memoriálu Lukáše Přibyla.

Proti sobě se při benefičním utkání postavil výběr známých osobností Real Top Praha proti Staré gardě Bohemians. Na hřišti tak pobíhaly fotbalové hvězdy minulých, či nedávných dob, ale i televizní, či divadelní osobnosti. Jan Koller, Ivan Trojan, Antonín Panenka, Kamil Střihavka, Marek Nikl, Jaromír Bosák, Karel Rada, Ladislav Hampl, Karel Rada, či David Suchařípa. To je jen krátký výčet nedělních hráčů. Kombinační hra a branky na obou stranách…tak nějak vypadalo nedělní odpoledne v Ďolíčku. Všichni přítomní se přišli fotbalem především bavit. Ve 33. minutě se hra na minutu přerušila a všichni na počest Lukáše Přibyla ve stoje tleskali, takhle vesele se vzpomínalo na bývalého ředitele Bohemians. Po napínavém závěru, kdy si roli hlavního rozhodčího vyzkoušel i Leoš Noha a na lajně mu asistoval maskot Klokan, přeci jen vyhráli domácí Bohemians v poměru 10:8.

 

18.9.2014 / Spor o Ďolíček - Magistrát a Praha 10 se vzájemně obviňují ze lží!

Mezi pražským magistrátem a Prahou 10 vypukl spor o vršovický stadion Ďolíček, kde hrají své domácí zápasy fotbalisté Bohemians Praha 1905. Primátor Tomáš Hudeček obvinil městkou část, že chce stadion zbourat a na jeho místě postavit obchody a garáže. Radnice Prahy 10 tvrzení odmítá.

Společnost Bohemians Real, která Ďolíček vlastní, vypověděla fotbalovým Bohemians nájemní smlouvu, a to ke 30. listopadu 2014. Reagovala tak na průtahy plánu Prahy 10 směnit stadion a pozemek pod ním za sousedící stavební pozemek, který patří hlavnímu městu (vypočtená cena: stadion a pozemek pod ním je oceněn na 109 milionů korun. Sousedící parcela na 60 milionů korun. Rozdíl v ceně má majiteli Ďolíčku doplatit Praha 10). Městská část tento záměr schválila na květnovém zasedání zastupitelstva. Obchod však nejdříve musí schválit magistrát (zákonný postup při všech transakcích nad 50 milionů korun), což zatím neudělal. Transakce proto doposud neproběhla.

Pražská TOP 09 v čele s primátorem Hudečkem vystoupila s prohlášením, že Praha 10 plánuje Ďolíček po dokončení výměny zbourat a na jeho místě postavit obchody, garáže a studentské koleje. „Je to naprosto nepřijatelný obchod ve prospěch neprůhledných firem, který připravil pan starosta Zoufalík. Ten buď zatajuje skutečné plány současného vedení radnice se stadionem, nebo o nich rovnou lže,“ uvedl Hudeček. „Praha nedovolí panu Zoufalíkovi ani jiným lidem stojícím v pozadí tento plán realizovat. Naopak učiní vše pro záchranu stadionu Bohemians 1905 a je připravena pozemek pod stadionem od firmy Bohemians Real vykoupit.“

Na předvolebních internetových stránkách TOP 09 dále stojí: „Starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík tvrdí, že chce zachránit stadion Bohemians, ale ve skutečnosti navrhuje řešení, které počítá s demolicí stadionu a následnou výstavbou obchodů, garáží a studentských kolejí za bezmála 400 milionů korun. Černé na bílém je to napsáno ve znaleckém posudku, který byl přílohou usnesení zastupitelstva městské části Praha 10.“

„Kdyby bylo prvního dubna, tak bych si myslel, že je apríl. To, že pan Hudeček je popleta a ňouma, to jsem věděl, ale tohle je faul, politická lumpárna. Moc mě to od něj mrzí,“ reagoval starosta Bohumil Zoufalík (Nezávislí pro Prahu 10 - Hnutí pro lepší desítku).

„Jestliže se nepodaří situaci zachránit, budeme se muset vystěhovat. V tuto chvíli samozřejmě netušíme kam. V polovině ligového ročníku se ocitneme na dlažbě, bez domácího hřiště. To může mít pro další existenci našeho klubu fatální následky,“ už dříve prohlásil Dariusz Jakubowicz, předseda představenstva Bohemians Praha 1905.

Proč je ve znaleckém posudku vyčíslena demolice?

Demolice a výstavba obchodů, garáží či studentských kolejí jsou ve znaleckém posudku podle Prahy 10 vypočítány kvůli stanovení ceny nemovitosti. Tento způsob oceňování pozemku - tak zvanou reziduální metodu - si zvolila přímo znalecká společnost. „Na způsob stanovení ceny ve znaleckém posudku jsem se ptal a bylo mi řečeno, že jdeme standardní cestou,“ uvedl starosta Zoufalík.

Zlobil se také místostarosta Prahy 10 Ivan Vinš: „Magistrát vydává způsob výpočty ceny pozemku za úmysl, co s ním chceme udělat. To je buď hloupost, nebo účelová konstrukce den před senátními volbami.“ Praha 10 v prohlášení uvedla, že v případě schválení transakce by stadion i pozemek pod ním nabylo do vlastnictví přímo hlavní město.

Praha 10 už s Bohemians jednají o nájemní smlouvě

O získání Ďolíčku se Praha 10 pokouší několik let. Právě kvůli tomu se zformovalo politické hnutí Desítka pro domácí, které se dokonce dostalo do zastupitelstva a jednání s majitelem stadionu společností Bohemians Real iniciovala.

„Varianta přímého odkupu, kterou teď navrhuje magistrát, byla na stole před dvěma lety, ale byla majitelem stadionu odmítnuta. Byla by to nejčistší metoda, ale museli jsme hledat novou cestu. Otevírat znovu tuhle možnost, by bylo hodně riskantní,“ uvedl Jiří Vrba, předseda Desítky pro domácí.

Zoufalík zatím další postup zvažuje, stejně jako možnost svolání mimořádného jednání zastupitelstva. Primátora Hudečka také nepřímo obvinil, že jde jen o předvolební boj: „Kdybych byl pan Hudeček a chtěl bych zachránit Ďolíček, tak bych si nechal vypracovat znalecký posudek hned v červnu a pak bych řekl, jestli s tím souhlasím, nebo ne. Ale on nedělal nic a vystoupil až jeden den před senátními volbami. Praha 10 chce Ďolíček, aby situaci zklidnila a už se mluvilo o Bohemce jen kvůli fotbalu.“

Podle mluvčího radnice Jana Charváta navíc podle územního plánu není možné, aby na místo Ďolíčku vyrostly obchody a garáže: „Podle územního plánu sem patří sport. Žádné obchodní centrum by tady stavět nešlo. Je to celé postavené na hlavu.“

Přestože obchod ještě nebyl uzavřený, fotbalový klub už s Prahou 10 jedná o nájemní smlouvě. Podle předsedy představenstva vršovického klubu Jakubowicze  je připravena varianta na 45 let se symbolickým nájmem 1 koruna.

Bohemians navíc s Prahou 10 probírají i možnost rekonstrukce stadionu. Její podobu zveřejní v sobotním magazínu při ligovém zápase proti Slavii.

 

23.9.2014 / Rada MČ Praha 10 schválila nájemní smlouvu pro Bohemians

Bohemka bude moci působit v Ďolíčku po příštích 20 let za 1 Kč ročně.

Na dnešní jedenáctou hodinu byla svolána do Ďolíčku tisková konference vedoucích představitelů klubu a MČ Praha 10. Důvodem svolání tiskové konference bylo schválení nájemní smlouvy mezi MČ Praha 10 jako budoucím eventuálním vlastníkem stadionu a Bohemians Praha 1905.

Tiskové konference se zúčastnil předseda představenstva Bohemians Dariusz Jakubowicz, prezident klubu Antonín Panenka, starosta MČ Praha 10 Bohumil Zoufalík, místostarostka Ivana Cabrnochová, místostarosta Ivan Vinš a předseda hnutí Desítka pro domácí Jiří Vrba.

Starosta Zoufalík seznámil na úvod novináře, kteří se sešli v hojném počtu, se schválenou podobou nájemní smlouvy, na níž se shodla dnešního dne Rada MČ Praha 10 na svém mimořádném zasedání. Smlouva nabízí Bohemce působení v Ďolíčku po dobu příštích dvaceti let za nájem ve výši 1 Kč ročně a nabude platnosti v den získání stadionu do majetku MČ Praha 10.

"Tímto usnesením deklarujeme úmysl Prahy 10 zajistit působení Bohemky v Ďolíčku. Rádi bychom tím i vyvrátili lživé výroky primátora Hudečka, že chceme Ďolíček získat, abychom jej zlikvidovali a na jeho místě postavili byty. Rádi bychom nabídnutými podmínkami pomohli ke stabilizaci klubu", pronesl na úvod starosta Bohumil Zoufalík. Po něm si vzal slovo předseda představenstva Bohemky Dariusz Jakubowicz, který deklaroval, že představenstvo klubu se na svém dnešním zasedání již stihlo se schváleným zněním smlouvy seznámit a v této podobě ji schválilo. Nic tak nebrání tomu, aby Bohemka pod křídly MČ Praha 10 v Ďolíčku působila.

"Chceme dát fotbalovému klubu a fanouškům jistotu, aby věděli, kde budou Bohemians hrát a neviseli už nadále ve vzduchoprázdnu", doplnila zástupkyně starosty Ivana Cabrnochová.

Hlavním hybatelem dění okolo Ďolíčku v rámci zastupitelstva MČ označili přítomní členové vedení radnice hnutí fanoušků Desítka pro domácí. "Díky fanouškům a jejich důvěře dané našemu hnutí ve volbách je naše hnutí opravdu spouštěčem celého toho procesu, jehož vyvrcholení jsme v těchto dnech svědky", prohlásil za DPD její předseda Jiří Vrba. "Mám radost, že se prokázalo, že demokraticky vyjádřený názor fanoušků - voličů má sílu něco změnit."

Z úst přítomných zazněl úmysl zprocesovat získání stadionu do majetku MČ Praha 10 do konce tohoto volebního období. "Od Magistrátu nepotřebujeme další součinnost. Neprojednání našeho záměru ve lhůtě 45 dnů se dá označit za neprojevení nesouhlasu. Proto budeme v započatém procesu pokračovat. Celou situaci však magistrát i nadále účelově komplikovat může," zaznělo na přímý dotaz jednoho z novinářů z úst místostarosty Ivana Vinše. 

Dnešního dne tak Bohemka ve spolupráci s Prahou 10 udělala pořádný krok k zajištění své budoucnosti na stadionu v Ďolíčku. Během příštích dnů bychom se měli dočkat dalších kroků MČ Praha 10 k dořešení celé situace.

 

Bohemka postoupila do osmifinále Poháru FAČR, které se hraje již dvoukolově. Dne 23.9.2014 sehráli klokani první osmifinálový duel v Jablonci. Klokani však v Jablonci branku nevstřelili a prohráli 2:0. Sestava Bohemians Praha 1905: Havránek - Kalina (58. Mosquera), Cseh, Šmíd, Šírl - Bartek, Jindřišek, Rada, Engelmann - Nerad (76. Bratanovič) - Lietava (58. Mikuš).

 

2.10.2014 / Zastupitelé odsouhlasili směnu Ďolíčku!

Na programu zastupitelstva Městské části Praha 10 bylo mimořádné zasedání.

Starosta Městské části Praha 10 Mgr. Bohumil Zoufalík svolal na čtvrtek mimořádné zasedání zastupitelstva, aby Městská část Praha 10 definitivně dokončila proces záchrany stadionu Bohemians.

Ve 13 hodin začal dlouhý proces projednávání a schvalování. I když byl návrh směny bodem číslo jedna na předem zveřejněném programu, k samotnému jednání o Ďolíčku došlo až ve tři čtvrtě na čtyři.

Předtím se ovšem stihlo schválit tzv. „ticketovné“, které by mělo i do budoucna pomoci Bohemians i sousední Slavii a vyrovnat tak podmínky mezi ostatními kluby Synot ligy. Tento bod byl z minulého jednání zastupitelstva stažen, o to větší úspěch je jeho dnešní projednání a především schválení. Pro tento návrh hlasovalo 23 zastupitelů, 3 byli proti a 1 se zdržel hlasování.

K řečnickému pultíku se před hlasováním o směně pozemků přihlásilo hned několik občanů Prahy 10. Starosta Mgr. Bohumil Zoufalík poté poprosil čtvrteční hosty Mgr. Lukáše Eichingera (Bohemians Real) a Ing. Dariusze Jakubowicze (Bohemians Praha 1905) o vysvětlení jejich postoje.

Před čtvrtou hodinou, tedy po necelých třech hodinách zasedání, se konečně přistoupilo k hlasování o směně pozemků. Pro návrh bylo dvacet dva, proti návrhu hlasovali čtyři a zdrželi se celkem dva zastupitelé. To znamenalo schválení tohoto návrhu a radostnou reakci fanoušků v sále i na chodbě za dveřmi zasedací místnosti.

Pro městskou část je proces získání stadionu do svého majetku nyní ukončen. Podle právních rozborů, které má MČ Prahy 10 k dispozici, by Magistrát hl. m. Prahy již neměl mít možnost tuto situaci změnit a měl by nyní zařídit zápis směny do katastru nemovitostí, k čemuž bude vyzván MČ Praha 10 v nejbližších dnech. Po dokončení všech právních úkonů nutných ke změně majitele pozemku vstoupí okamžitě v platnost i nájemní smlouva, o které klub s MČ Praha 10 informoval na svolané tiskové konferenci 23. září v Ďolíčku a která je uzavřena na dobu dvaceti let ve výši nájemného 1 Kč ročně.

Vše tedy nasvědčuje tomu, že do 30. listopadu, do kdy má klub stále písemnou výpověď ze stadionu od společnosti Bohemians Real, bude Ďolíček již městským stadionem, a tudíž by Bohemka mohla nadále působit ve Vršovicích.

Z pohledu Městské části Praha 10 a majitele stadionu Bohemians Real je další jednání s Magistrátem hl. m. Prahy ohledně směny stadionu, či odkupu bezpředmětné.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Šírl - Moravec

(89. Bartek), Jindřišek, Rada, Mosquera -

Mikuš (86. Lietava), Bratanovič

Milan Švenger, nová brankářská jednička klokanů.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Šírl  Moravec

(60. Bartek), Jindřišek, Rada, Mosquera (88. Engelmann) -

Nerad (68. Lietava) - Mikuš.

Jakub Rada v souboji s protihráčem.

Josef Jindřišek právě vstřílí druhý gól v domácím utkání s Českými Budějovicemi.

5.9.2014 / sport.cz

Pivarník i jeho švagr se netajili obavami, v den “Čarodějových“ narozenin si však v Ďolíčku užívali ovací.

Zatímco kouč klokanů Roman Pivarník si společně s hráči vychutnával před zelenobílým kotlem ovace fanoušků a vyvolávání svého jména, jeho asistent a švagr v jedné osobě Martin Vaniak byl zahrnován gratulacemi v útrobách jásajícího Ďolíčku. „Ten nejkrásnější dárek jsem dostal od mančaftu. Máme holt dobrého trenéra, protože zisk šestnácti bodů je skvělý počin,“ vykládal rozesmátý “Čaroděj“ slavící právě v den sobotního zápasu s Jihočechy čtyřiačtyřicáté narozeniny.

Přišli k Botiči společně. Roman Pivarník vyhozený z poslední štace v Olomouci jako hlavní trenér, jeho švagr Martin Vaniak odsunutý ve Slavii na vedlejší kolej jako jeho asistent a trenér gólmanů.

Tolik bodů neměli za celý podzim!

A oba měli obavy, jak je Ďolíček přijme a jak hlavně začátek nového angažmá zvládnou. Nebylo divu, když klokany čekal na úvod ligy přímo smrtící program. Nejprve mistrovská Sparta, pak ambiciózní Slovácko, hned poté doma zgruntu přebudovaný Jablonec mající ambice ještě větší.

„Může se také stát, že po třech čtyřech kolech už tady nebudeme," vykládal zcela vážně Martin Vaniak po rozlosování ligy.

Deset podzimních kol se naplnilo a trenér Pivarník se svým švagrem a asistentem Vaniakem nejenže sedí na lavičce klokanů dál, ale zelenobílý tábor jim aplauduje a vděčně vyvolává jejich jména. Po sobotní výhře nad Českými Budějovicemi zase. Aby ne, když klokani posbírali v deseti kolech už šestnáct bodů. Přitom loni jich po šestnácti odehraných podzimních kolech měli na kontě jen čtrnáct!

„Jedeme nad plán, ale pro nás je podstatné, že do konce podzimu hrajeme ještě šest zápasů., z nichž chceme další body. A také se prezentovat svou hrou a dál se zlepšovat," připomínal po výhře 3:0 nad Jihočechy trenér Roman Pivarník, jehož jméno vyvolával zelenobílý kotel se stejným nadšením, jako po minulém domácím vítězství v derby nad Slavií.

„I kvůli díkům fanoušků a jejich skandování musíme pracovat ještě tvrději," nabádal své svěřence jak během děkovačky, tak i potom v šatně.

A hráči jeho apely berou, protože tvrdá práce přináší výsledky a katapultovala Bohemku už na šesté místo prvoligové tabulky. Příčka, o níž si v sezónách předchozích nemohli nechat klokani ani zdát.

Tah, který se klokanům vyplatil. Stejně jako se jim vyplácí angažování Pivarníka a jeho asistenta a švagra v jedné osobě Vaniaka. I proto skandování vděčného kotle na adresu hlavního kouče a gratulacemi zahrnovaný trenér gólmanů v útrobách navýsost spokojeného Ďolíčku.

 

8.10.2014 / Smlouvy ohledně stadionu v Ďolíčku podepsány!

Ve středu 8.10.2014 došlo v odpoledních hodinách ke schůzce za účelem podpisu smluv, naplňujících usnesení zastupitelstva ohledně získání stadionu Bohemians do majetku MČ Praha 10 směnou za sousední pozemky.

Smlouvy byly v Radničním salonku podepsány třemi zúčastněnými stranami. Za klub Bohemians Praha 1905 připojili podpisy předseda představenstva Dariusz Jakubowicz a místopředseda představenstva Vladislav Suchý, za majitele stadionu Bohemians Real jeho jediný akcionář Lukáš Eichinger a za MČ Praha 10 radní Petr Vozobule (Desítka pro domácí), který byl k tomuto úkonu minulý týden pověřen zastupitelstvem.

Jedná se tak o další krok na cestě k definitivní záchraně stadionu. Nyní obdrží veškeré nutné podklady Magistrát hl. m. Prahy, který je na jejich základě povolán k zanesení majetkové změny do katastru nemovitostí. Zápisem do katastru bude celý proces ukončen a Bohemce tím dnem začne platit již schválená dvacetiletá nájemní smlouva v Ďolíčku pod novým majitelem.

 

V odvetném utkání v osmifinále Poháru FAČR, hraném v Ďolíčku dne 9.10.214, klokani na Jablonec znovu nestačili a prohráli 0:2 a z poháru tak pro letošní ročník vypadli. Sestava Bohemians Praha 1905: Švenger - Moravec, Brabec, Šmíd, Šírl - Bartek, Jindřišek, Rada, Mosquera - Engelmann (61. Lietava) - Mikuš (84. Havel).

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Brabec (6. Krch), Šmíd, Šírl - Moravec (46. Lietava), Jindřišek, Rada, Mosquera - Mikuš, Bártek

Teplický obránce Nivaldo (vpravo) a záložník Bohemians

Jan Moravec v utkání 11. kola Synot ligy, přihlíží Bartek.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Brabec, Šmíd, Šírl (46. Moravec) - Bartek, Jindřišek, Rada, Mosquera - Mikuš (67. Lietava), Bratanovič

Útočník Elvis Bratanovič vstřelil v utkání s Libercem gól,

přesto po prohraném utkání skončil na kolenou.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Cseh, Krch, Šírl - Moravec, Jindřišek, Rada, Mosquera - Bratanovič, Mikuš (59. Lietava)

Obránce Lukáš Pauschek v utkání v Mladé Boleslavi.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Cseh, Krch, Šírl - Moravec (72. Bartek), Jindřišek, Rada, Mosquera - Bratanovič, Mikuš (62. Nerad)

Honza Moravec bojuje o míč v domácím utkání s Brnem.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Cseh, Krch, Šírl - Moravec, Jindřišek

(89. Šmíd), Rada, Mosquera (85. Engelmann) - Bratanovič (76. Bartek), Mikuš

Útočník Elvis Bratanovič bojuje o míč s hráčem Plzně.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Cseh, Krch, Šírl - Moravec (87. Šmíd), Jindřišek, Rada, Mosquera (65. Bartek) - Bratanovič

(61. Nerad), Mikuš

David Bártek v souboji v domácím utkání se Slováckem.

Bohemácký “kotel“ děkuje hráčům za podzimní část prvoligové sezóny…

Tabulka 1. ligy 2014/2015 po podzimní části

1.

FC Viktoria Plzeň

16

12

2

2

33:12

38

2.

AC Sparta Praha

16

12

1

3

26:7

37

3.

FK Baumit Jablonec

16

10

3

3

30:14

33

4.

FK Mladá Boleslav

16

8

2

6

21:12

26

5.

FC Baník Ostrava

16

6

4

6

12:20

22

6.

FK Teplice

16

5

6

5

24:20

21

7.

1. FC Slovácko

16

6

3

7

25:24

21

8.

SK Slavia Praha

16

5

5

6

21:22

20

9.

FK Dukla Praha

16

5

5

6

18:24

20

10.

1. FK Příbram

16

5

4

7

19:24

19

11.

FC Vysočina Jihlava

16

5

3

8

15:22

18

12.

SK Dynamo České Budějovice

16

4

6

6

15:30

18

13.

Bohemians Praha 1905

16

5

2

9

20:26

17

14.

Zbrojovka Brno

16

4

4

8

17:24

16

15.

FC Slovan Liberec

16

2

9

5

19:18

15

16.

FC Hradec Králové

16

2

5

9

12:28

11

19.12.2014 / Bohemians: Uklidňujeme majitele Ďolíčku, že to dobře dopadne

Praha - Co bude s Ďolíčkem? Příběh ohrožení vršovického stadionu zdaleka nekončí. Jen teď po volbách stále ještě nabírá dech ke svému dalšímu dramatickému dějství.

Jisté je jen jedno, a sice že se management Bohemians Praha 1905 na konci roku nebude muset vystěhovat z kanceláří v Ďolíčku. Přestože Bohemka dostala ze stadionu výpověď nejprve k poslednímu listopadu a pak s odkladem na 31. prosinec 2014.

Tlak vlastníka stadionu

"Vystěhovávat se nemusíme. Na tom jsme se s vlastníkem stadionu domluvili bez problémů. Jsme teď v každodenním kontaktu, uklidňujeme ho, že to celé dobře dopadne," říká Dariusz Jakubowicz, šéf Bohemians Praha 1905.

Předpokládá se obecně, že klub na stadionu v klidu odehraje přinejmenším jarní část Synot ligy.

Vlastník stadionu, kterým je podle obchodního rejstříku advokát Lukáš Eichinger, chtěl původní výpovědí klubu ze stadionu přitlačit na vedení Prahy 10. Aby uspíšil realizaci avizovaného záměru zastupitelů získat stadion do vlastnictví městské části a zachránit ho tak pro fotbal.

A stalo se. Zastupitelstvo celý obchod spojený se stadionem a směnou vedlejšího pozemku dokonce odhlasovalo. Jenže Praha 10, vedená tehdy starostou Bohumilem Zoufalíkem, to provedla tak trochu partyzánsky. Nevoli tehdejšího vedení pražského magistrátu, jmenovitě primátora Tomáše Hudečka, navzdory.

Následně proběhly komunální volby, Prahu 10 i vedení magistrátu ovládly nové  politické reprezentace, ale k vyřešení případu Ďolíček ani dva měsíce po volbách nedošlo.

"Moje stanovisko je jasné: Praha 10 rozhodně nebude za Bohemku řešit její problémy, které si tam za celé roky naskládala. Za sebe můžu říct, že žádná směna pozemků nepřichází do úvahy," říká Radmila Kleslová (ANO), nová starostka Prahy 10.

Na Bohemians věří, že v její rozhodovací pravomoci už ale případ nebude. "Na Praze 10 je to vyřešené, zastupitelstvo si ten obchod se směnou pozemků odhlasovalo, čekáme na reakci magistrátu." Takhle se k věci staví Dariusz Jakubowicz, majitel Bohemians.

Stadion jedině směnou za pozemek

Pojďme si ten složitý případ raději připomenout pěkně od začátku. Stadion vlastní společnost Bohemians Real. Jako její jediný vlastník nyní vystupuje Lukáš Eichinger. A dlouhodobým záměrem Bohemians Real je výstavba developerského projektu na lukrativním místě uprostřed Vršovic.

Svůj původní úmysl, tedy strhnout Ďolíček, tradiční stadion Bohemians, a postavit novou budovu místo něj, jsou zástupci Bohemians Real ochotni opustit jedině tehdy, když si od nich Praha 10 stadion koupí a ještě jim nabídne vedlejší škvárou pokrytý pozemek sloužící jako parkoviště. Aby se dalo stavět na něm.

Praha 10 tedy schválila záměr, že dojde k vlastnické směně stadionu za zmíněný pozemek. A k tomu ještě městská část přihodí 49 milionů jako doplatek.

Tento zastupitelstvem prohlasovaný záměr ležel na magistrátu dlouho bez povšimnutí. Až když se před komunálními volbami začala kolem Ďolíčku zase vířit voda, přispěchal primátor Hudeček se stanoviskem, že magistrát takto navržený obchod rozhodně neschválí. Vnímal ho jako nevýhodný pro veřejný sektor.

Na Praze 10 ovšem spolupracovníci tehdejšího starosty Zoufalíka řekli: "Se svým stanoviskem jsi, magistráte, přišel pozdě, až po uplynutí příslušné lhůty. A my tady máme k dispozici právní rozklady, že v takovém případě můžeme k věci přistoupit, jako by magistrát souhlasil." Načež zastupitelstvo Prahy 10 dalším hlasováním projevilo vůli, že s obchodem souhlasí. Tím opět rozehrálo balon na magistrát. A čeká se, jestli tamní úředník provede v katastru příslušný zápis vkladu a vlastně tím celý obchod zrealizuje. Což se dosud nestalo a patrně také hned tak nestane.

Začněme právě na magistrátu. Nová radní pro sport Hana Nováková (ČSSD), která na "velkou Prahu" přišla právě z Prahy 10, kde hlasovala pro směnu pozemků, názor nemění. "Mé stanovisko je konzistentní. Je nutné udělat vše pro to, aby stadion v Ďolíčku zůstal zachován."

Souhrnné stanovisko magistrátu přidala jeho mluvčí Petra Hrubá: "Jsme toho názoru, že schválený záměr zastupitelstva Prahy 10 ke koupi pozemku je v rozporu s rozhodnutím rady hlavního města Prahy, a je tedy nyní na městské části, aby k tomuto právnímu rozporu přijala konečné rozhodnutí."

Už raději nikomu nevěří

Co na to Praha 10? Zeptali jsme se starostky Radmily Kleslové (ANO). "Ještě jsme neměli čas se tím zabývat. Ale za ANO říkám, že jsme rozhodně proti směně pozemků, protože je pro městskou část nevýhodná. Svou nezastupitelnou roli v tom teď musí sehrát i magistrát," přehrává zase balon na druhou stranu.

"Nějak Bohemce pomůžeme, ale takhle ne," dodává starostka Kleslová. "Jak? To nevím, jestli stadion koupí magistrát nebo kdo, ještě jsme to neřešili."

Na opakovaný dotaz, jestli tedy počítá se zrušením usnesení zastupitelstva Prahy 10, které už obchod schválilo, Kleslová opakovaně odpověděla: "Ještě jsme to neřešili."

Majitel Bohemians Dariusz Jakubowski má věc směrem k Praze 10 za vyřešenou. Uznává ale, že majitel stadionu Lukáš Eichinger takovým optimismem neoplývá.

"On už nevěří nikomu. My ho uklidňujeme, že jsou to všechno pořád jen politické hry a že to dopadne dobře. Bohužel si politici vzali Ďolíček jako volební trumf," dodává vlastník klubu.

Připouští, že se všechna rozhodnutí odkládala až na čas voleb, aby se Ďolíček mohl stát jejich tématem. A reálnému řešení problému to zjevně nepomohlo. Naopak.

Podle vyjádření z magistrátu i od starostky Prahy 10 se zdá, že aktuální politické reprezentaci se v první řadě nelíbí varianta se směnou pozemku. Nakloněnější by snad byla přímému odkupu stadionu. Jenže tuhle formu obchodu majitel stadionu po celé minulé volební období tvrdošíjně odmítal a trval na směně pozemku.

Buď ustoupí, nebo ne. A v tom druhém případě hrozí, že si svůj vysněný developerský projekt postaví na místě dnešního Ďolíčku, který předtím strhne. A "klokani" o svůj domov přijdou. Azyl už jim na podzim nabízela Viktoria Žižkov. Dvě zastávky od současného stadionu navíc stojí slávistický Eden. Tam už "klokani" před časem ligu hrát museli. A vůbec se jim tam nelíbilo.

• Zimní pauza •

Uprostřed prosince proběhlo v Ďolíčku tradiční předvánoční setkání "Vánoce s Klokanem", kdy došlo i k vyhlášení fanouškovských anket Gól roku “2014“ i “Hráč roku 2014“. Fanoušci si zvolili za nejhezčí branku končícího roku vybrali trefu Honzy Moravce. Nejlepším hráčem byl bez překvapení zvolen kapitán Josef Jindřišek!

Přes zimu ke klokanům přišli tito noví hráči: zkušený záložník Marek Jarolím (přestup z Liberce), srbský obránce Zoran Gajič (přestup z druholigového srbského klubu KF BSK Borča), slovenský záložník Pavol Cicman (přestup z polského klubu Siarka Tarnobrzeg), obránce Aleš Škerle (hostování ze Sigmy Olomouc) a zkušený brankař Zdeněk Zlámal (přestup ze Sigmy Olomouc).

Naopak klokany pro jarní část soutěže opustili: zkušený obránce Erich Brabec, který se s klubem nedohodl na prodloužení smlouvy. Na hostování odešli brankař Jiří Havránek (do třetiligového Loko Vltavínu) a Petr Nerad (do Jihlavy).

Bohemka sehrála přes zimní přestávku několik přípravných utkání, kdy se mj. zúčastnila i tradičního zimního turnaje “Tipsport liga“, kde klokani skončili v semifinále.

Klokani i letos vyjeli na zahraniční zimní soustředění do Turecka, kde sehráli několik kvalitních utkání.

• JARNÍ ČÁST prvoligové sezóny 2014/2015 •

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Cseh, Krch, Šírl - Moravec (87. Šmíd), Jindřišek, Rada, Mosquera (65. Bartek) - Bratanovič

(61. Nerad) - Mikuš

Nová posila klokanů, zkušený záložník Marek Jarolím.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Švenger - Pauschek, Škerle, Gajič, Šírl - Moravec (82. Cicman), Jindřišek, Rada, Mosquera - Bratanovič

(74. Jarolím) - Mikuš

Další zimní posila klokanů, obránce Aleš Škerle (ve žlutém).

Mužstvo BOHEMIANS PRAHA 1905 před utkáním s Jihlavou, hraném v Ďolíčku dne 21.2.2015 (0:0).

stojí zleva: Švenger, Jindřišek, Škerle, Gajič, Jarolím, Rada, dole zleva: Šírl, Pauschek, Bratanovič, Mosquera, Mikuš.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Pauschek, Škerle, Gajič, Šírl - Bartek, Jindřišek, Rada, Mosquera (90. Havel) - Jarolím (68. Bratanovič) - Mikuš (90. Žaloudek)

Po dlouhé době zelenobílá radost z góóólu

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Pauschek, Škerle, Gajič, Šírl (67. Kalina) - Bartek, Jindřišek, Rada, Mosquera (83. Lietava) - Jarolím

(66. Bratanovič) - Mikuš

“Závar“ před brankou Bohemians.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Pauschek, Šmíd, Gajič, Šírl - Moravec, Jindřišek, Rada, Bartek - Bratanovič (82. Jarolím) - Mikuš (70. Lietava)

Jakub Rada o obležení “vojáků“ z Dukly.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl (86. Kalina) - Bartek, Jindřišek, Rada, Moravec - Bratanovič (64. Mosquera) - Mikuš

Slávista Milan Škoda v souboji s klokanem Jindřiškem.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Pauschek, Škerle, Gajić, Kalina - Moravec

(46. Cicman, 77. Šmíd), Jindřišek, Rada, Mosquera -

Bartek - Mikuš

David Bártek v domácím utkání s Baníkem Ostrava.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl - Bartek, Jindřišek,

Rada, Mosquera (88. Lietava) - Moravec (90. Gajič) -

Mikuš (60. Bratanovič)

“Letec“ Honza Moravec před bohemáckým kotlem.

Naplněný hořící “kotel“ Bohemias při utkání s Baníkem Ostrava.

Obrovská radost klokanů po vyrovnávajícím gólu Davida Bartka v utkání s Č. Budějovicemi na 2:2.

Zleva: Šírl, Bartek, Škerle, Jindřišek a Bratanovič.

Dne 22.4.2015 představila Bohemka fanouškům výroční logo a nové dresy.

Bohemians Praha 1905 letos slaví 110 let od vzniku a tak proběhlo slavnostní odhalení výročního loga klubu. To pochází od tvůrců grafické skupiny “Mousehouse“. Výroční logo bude umístěno i na přední části nových dresů, které byly také představeny na středeční akci na Chodově. Odkrytí si vzal na starost prezident klubu Antonín Panenka. Od těch původních letošních se především liší v límečku a pruzích. A mužstvo v těchto dresech poprvé vyběhne k utkání 25. kola Synot ligy, kdy do Ďolíčku dorazí FK Teplice. "Dresy se mi líbí. Je dobré, že se je povedlo propojit s logem a tím výročím. Doufám, že nám v sobotu přinesou štěstí a získáme v nich tři body," řekl na středeční akci trenér Roman Pivarník.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl - Bartek (90. Žaloudek), Jindřišek, Rada, Mosquera - Moravec (88. Havel),

Mikuš (77. Lietava)

Masér Vláďa Hric, brankář Zdeněk Zlámal a záložník

Jhon Mosquera, slaví vítězství nad Teplicemi.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl - Bartek (84. Havel), Jindřišek, Rada, Mosquera (84. Lietava) - Moravec,

Mikuš (66. Bratanovič)

Odchovance klokanů, obránce Radek Šírl, se občerstvuje

v průběhu utkání v Liberci.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Pauschek, Šmíd, Gajič, Šírl - Bartek, Jindřišek, Rada (46. Žaloudek), Mosquera (82. Bratanovič) - Mikuš

(76. Lietava), Moravec

Obránci klokanů, Michal Šmíd a Zoran Gajič (zleva).

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Pauschek, Šmíd, Gajič, Šírl - Bartek, Žaloudek,

Rada, Mosquera (66. Bratanovič) - Mikuš (73. Lietava), Moravec (89. Škerle)

David Bartek v souboji o míč, přihlíží Jakub Rada.

Mužstvo BOHEMIANS PRAHA 1905 před utkáním s Ml. Boleslaví, hraném v Ďolíčku dne 10.5.2015 (1:1).

Zleva: Jindřišek, Pauschek, Zlámal, Šírl, Mikuš, Moravec, Šmíd, Rada, Mosquera, Bártek, Škerle.

Trenér Roman Pivarník pokračuje v Bohemians!!!

Dne 12.5.2015 podepsal Roman Pivarník s předsedou představenstva Bohemians Praha 1905 Ing. Dariuszem Jakubowiczem a ředitelem klubu dr. Ladislavem Valáškem novou smlouvu. „Jsme rádi, že se na úrovni představenstva podařilo dohodnout podmínky pro nový dvouletý kontrakt s trenérem Romanem Pivarníkem. Stabilita na postu hlavního trenéra je důležitá v každém klubu, zejména v klubech jako je Bohemka, kde mají věrní a aktivní fanoušci velký vliv na chod klubu,“ uvedl pro klubové stránky ředitel klubu dr. Ladislav Valášek.

Každý klub má přednosti i nedostatky. V každém klubu jsou hodně důležité mezilidské vztahy. A ty tady jsou a jsou velmi pozitivní,“ řekl trenér Roman Pivarník, proč se rozhodl smlouvu s Bohemians prodloužit. „S realizačním týmem, Láďou Valáškem i s majiteli jsme si k sobě našli cestu, to je dobré,“ naznačoval úzké vazby Pivarník. „Doufám, že Bohemka dokáže věci, které potřebuje, což je investice do kádru a investice do zázemí,“ naznačil důležité body rodák z Piešťan.

Věříme, že trenér Pivarník svým náročným způsobem práce profesionálně zúročí roční působení v Bohemce a A mužstvo pod jeho vedením udrží a ještě zlepší herní kvalitu a výkonnostní úroveň. Jsme přesvědčeni, že přes určité omezené podmínky v investiční oblasti, a také v tréninkovém zázemí, se práce trenéra Pivarníka a jeho realizačního týmu pozitivně promítne do fungování celého klubu, tedy i do vztahu k juniorce a dorostu. Samozřejmě počítáme i s tím, že trenér Pivarník podpoří také úsilí k větší mezinárodní komunikaci a kooperaci Bohemky, která si letos připomíná 110. výročí svého vzniku,“ doplnil ředitel Valášek.

20.5.2015 / Odkup Ďolíčku je zase blíže: Sportovní výbor doporučil Radě Hlavního města Prahy jednat o nabytí Ďolíčku.

Na středečním jednání Výboru pro sport a volný čas Zastupitelstva hlavního města Prahy posunuli jeho členové jednání ohledně Ďolíčku opět o kus blíže k dořešení, a tím pádem k dodatečnému získání profesionální licence Fotbalové asociace České republiky pro klub Bohemians Praha 1905.

Na začátku diskuze ohledně Ďolíčku vystoupil Ing. Radek Svoboda, vedoucí odboru evidence, správy a využítí majetku. „Hlavní město Praha je připraveno jednat o odkupu stadionu. Starostka městské části Praha 10 paní Kleslová se na nás obrátila dopisem, kde nás žádá o zahájení jednání se společností Bohemians Real (majitel stadionu). My jsme na základě dopisu zahájili jednání,“ otevřel diskuzi na veřejném jednání, kam přišlo několik novinářů a osobností, které zajímá aktuální situace ohledně Ďolíčku.

Je zapotřebí jednat rychle. Nejsem fanda Bohemky, fandím všem pražským klubům. Přikláněl bych se za rychlé jednání, aby Bohemka věděla, že se na ní město nevykašle. Klenot Prahy je zapotřebí zachránit,“ vyzdvihl význam Ďolíčku František Švarc.

K tomuto tématu se vyjádřili i ostatní členové výboru. „Myslím si, že je to krok správným směrem. Bohemka je bezesporu pražským klenotem po sportovní stránce i celospolečenské. A Bohemka je spojená s Ďolíčkem,“ řekl Mgr. Lukáš Manhart.

Není moc času. Probíhá licenční řízení pro soutěžní ročník 2015/16,“ upozornil místopředseda výboru Jan Wolf na důležitý termín Fotbalové asociace České republiky. „Vím, jak Ďolíček vypadal před deseti lety. Je zapotřebí si uvědomit takové vypořádání, které bude zohledňovat i několikaleté investice do stadionu,“ dodal a zároveň přiznal zaujatost v tomto bodě jednání, neboť Bohemce již dlouhá léta fandí.

Nechceme zachránit sportovní klub, chceme zachránit stadion!“ poukázal na důležitou informaci, která se nesmí zaměňovat, předseda výboru Antonín Lébl.

Do diskuze se zapojil i Ing. Karel Březina. „Tento postup podporuji. Zachraňujeme stadion, ale stadion bez mužstva není investice. Všechno souvisí se vším,“ řekl Březina. „Já si myslím, že pro Pražany je dobře, aby často chodili na derby. A v Ďolíčku to má atmosféru,“ pochválil kvalitu fanoušků Bohemians a zážitek z návštěvy Ďolíčku člen výboru Karel Březina. „Vidím usnesení, které by se mělo předkládat radě a já v tom nevidím problém. Také se přimlouvám, abychom to řešili co možná nejrychleji. Chci, aby Bohemka zahájila další sezonu v Ďolíčku,“ dodal na závěr.

Mezi příchozími posluchači byl i ředitel klubu, dr. Ladislav Valášek: „Chtěl bych vám poděkovat, že jste zařadili tento bod na program. Jsem rád, že deklarujete podporu. My podpoříme jakékoliv řešení, které nepoškodí ani jednu ze stran a bude znamenat, že Bohemka bude hrát první ligu v Ďolíčku.

Velice si vážím tohoto přístupu. Cítím, že se k tomu přistupuje vstřícně, jsme připraveni to řešit,“ přislíbil Mgr. Lukáš Eichinger, statutární ředitel společnosti Bohemians Real.

Výbor bere situaci ohledně dosavadní situace Ďolíčku na vědomí a doporučuje Radě hlavního města Prahy urychleně jednat o nabytí stadionu v souvislosti s probíhajícím licenčním řízením FAČR,“ přečetla závěr jednání tajemnice výboru Mgr. Soňa Fáberová.

V nejbližších dnech bude v duchu dnešního usnesení Výboru pro sport, jež svým hlasem podpořili všichni přítomní členové výboru, vyjma zástupce Pirátů Adama Zábranského, vypracován tisk pro Radu Hl. m. Prahy, která jej projedná nejspíše na svém prvním červnovém zasedání.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl - Moravec (90. Kalina), Jindřišek, Rada, Bartek - Bratanovič (81. Lietava), Mikuš

(90. Hubínek)

M. Šmíd diriguje obranu klokanů, naslouchá L. Pauschek.

Sestava Bohemians Praha 1905:

Zlámal - Havel, Šmíd, Škerle, Šírl - Moravec, Jindřišek,

Rada, Gajič (85. Mosquera), Bartek (90. Kalina) - Bratanovič (76. Lietava)

Střelec klokanů - Elvis Bratanovič v souboji s letenskými

Choreo “kotle“ Bohemky během domácího utkání s Plzní.

Konečná tabulka 1. ligy 2014/2015

1.

FC Viktoria Plzeň

30

23

3

4

70:24

72

2.

AC Sparta Praha

30

21

4

5

57:20

67

3.

FK Baumit Jablonec

30

19

7

4

58:22

64

4.

FK Mladá Boleslav

30

13

7

10

43:34

46

5.

1. FK Příbram

30

12

7

11

40:45

43

6.

FK Dukla Praha

30

11

8

11

34:40

41

7.

FK Teplice

30

9

11

10

41:37

38

8.

Bohemians Praha 1905

30

10

8

12

35:41

38

9.

1. FC Slovácko

30

10

7

13

43:46

37

10.

FC Vysočina Jihlava

30

10

9

14

33:38

36

11.

SK Slavia Praha

30

9

7

14

40:45

34

12.

FC Slovan Liberec

30

7

12

11

39:43

33

13.

FC Baník Ostrava

30

8

9

13

23:41

33

14.

Zbrojovka Brno

30

9

6

15

34:45

33

15.

FC Hradec Králové

30

6

7

17

26:52

25

12.

SK Dynamo České Budějovice

30

5

7

18

29:72

22

“Kotel“ Bohemky děkuji hráčům a realizačnímu týmu za úspěšnou prvoligovou sezónu 2014/2015 po utkání s Plzní.

 

ZPĚT

ÚVODNÍ STRÁNKA