• HISTORIE BOHEMIANS •

 

 

Sezóna 2015/2016 - 1. liga

 

Nekonečný boj o Ďolíček - ukončení konkurzu - úspěšné jaro - 9. místo

 

 

Ještě před koncem úspěšné sezony 2014/2015, podepsalo vedení klubu Bohemians Praha 1905 novou smlouvu s hlavním trenérem Romanem PIVARNÍKEM. V rámci celkové stabilizace klubu se navíc představenstvo Bohemians dohodlo na prodloužení angažmá i se zbytkem realizačního týmu, asistenty trenéra: Tomášem Truchou, Martinem Vaniakem a Daliborem Slezákem. „Představenstvo klubu dalo důvěru trenéru Romanu Pivarníkovu a celému dosavadnímu realizačnímu týmu A mužstva," okomentoval toto rozhodnutí ředitel klubu dr. Ladislav Valášek, který dále dodal: "Jsme rádi, že se osvědčilo propojení A mužstva s juniorkou především v osobě Dalibora Slezáka, který jako klubový srdcař získává potřebné trenérsko-manažerské zkušenosti nejen u A mužstva, ale i z úspěšného koučování juniorky." Naopak na pozici sportovního ředitele skončil po třech a půl letech v této funkci, Tomáš Požár.

 

19.6.2015 / Rada hl. m. Prahy schválila záměr odkupu Ďolíčku

Rada Hlavního města Prahy na svém zasedání přijala usnesení "k dalšímu postupu ve věci nabytí nemovitosti fotbalový stadion Ďolíček od společnosti Bohemians Real, a.s. do vlastnictví Hlavního města Prahy".

Znamená to, že nyní byl odbor správy majetku hlavního města pověřen oficiálně jednáním s vlastníkem stadionu, akciovou společností Bohemians Real, o výsledné podobě celé transakce.

V minulosti byl již schválen převod nemovitosti do vlastnictví MČ Praha 10, před loňskými volbami však bývalé vedení hlavního města toto usnesení městské části úspěšně zablokovalo. Po volbách se nové vedení Magistrátu rozhodlo být aktivnější a tuto skutečnost napravit způsobem, že vyjedná odkup stadionu přímo do vlastnictví hlavního města. Podmínkou zdárného završení jednání, která vyplývá z úterního usnesení, je však souhlas Bohemians Real s rozvázáním směnné smlouvy, uzavřené v loňském roce mezi jí a Městskou částí Praha 10. Podle předchozích vyjádření vlastníků stadionu by tento fakt v případě vstřícného postoje města neměl být překážkou k úspěšnému dotažení kauzy ke konci.

V případě, že se Ďolíček stane majetkem hlavního města, pozbývá platnosti také nájemní smlouva dojednaná mezi Bohemians Praha 1905 a MČ Praha 10, která měla zajistit minimálně dvacetileté působení našeho klubu na tradičním stadionu. "Všech jednání se jako klub aktivně účastníme," sdělil pro klubový web předseda představenstva Bohemky Ing. Dariusz Jakubowicz. "Samozřejmě to pro nás znamená znovu vyjednat všechny atributy včetně nájemní smlouvy. Nyní necháme určitý prostor oběma stranám k vyjednávání, a věříme, že se podaří vše v brzké době zfinalizovat," dodává Jakubowicz.

 

POHYB V HRÁČSKÉM KÁDRU BOHEMIANS

Zelenobílý dres Bohemians opustili:

Václav Kalina, Ivan Lietava, Pavol Cicman a Roman Artemuk (všichni tito hráči z důvodu neprodloužení smlouvy ze strany klubu). Jan Moravec se nedomluvil s klubem na prodloužení smlouvy. Do Mladé Boleslavi přestoupila opora klokanů, Jakub Rada. Hostování v klubu skončilo Vojtěchu Engelmannovi, Elvisu Bratanovičovi a Milanu Švengerovi, kteří se vrátili do svých mateřských klubů. Na hostování dále do Karviné odešli: Lukáš Budínský a Jan Růžička.

Naopak v dresu Bohemians se objevili tyto nové tváře:

záložník Milan JIRÁSEK (přestup ze Sparty Praha), zkušený záložník Tomáš ČÍŽEK, který naposledy působil v Jablonci a ukrajinský útočník Leonid AKULININ (Šachtar Doněck).

Brankařská jednička klokanů, Zdeněk ZLÁMAL podepsal v Bohemce smlouvu a stal se tak kmenovým hráčem vršovického celku. Klub uplatnil opci na kolumbijského záložníka Jhona MOSQUERA, tudíž vstoupila v platnost připravená víceletá smlouva.

Ročním hostováním si prodlouží své působení v klubu obránci Aleš ŠKERLE (Sigma Olomouc) a Lukáš PAUSCHEK (Sparta Praha). Na hostování dále do Vršovic dorazili: mladý útočník Patrik SCHICK (Sparta Praha), bývalý klokan Pavel HAŠEK (Dukla Praha), uruguayský ofenzivní hráč Rafael ACOSTA (Atlético Atenas) a brankař Tomáš FRYŠTÁK (1. FC Slovácko).

Novým členem A mužstva se stala vycházející hvězda mládežnické základny klokanů, Filip BLECHA. S mladým obráncem Radkem ŽALOUDKEM Bohemka podepsala před začátkem sezóny novou smlouvu.

Milan JIRÁSEK

Tomáš ČÍŽEK

Leonid AKULININ

Zdeněk ZLÁMAL

Jhon MOSQUERA

Aleš ŠKERLE

Lukáš PAUSCHEK

Patrik SCHICK

Pavel HAŠEK

Rafael ACOSTA

Tomáš FRYŠTÁK

 

• PODZIMNÍ ČÁST prvoligové sezóny 2015/2016 •

Naplnění Ďolíček před úvodním domácím utkáním v novém ročníku 1. ligy.

Ďolíček - 26.7.2015 - 4 818 diváků

Branky: 25. Pazdera

Bohemians: Zlámal - Pauschek (81. Bartek), Škerle, Šmíd, Šírl - Hašek (46. Mikuš), Čížek, Jindřišek, Jirásek, Mosquera - Schick (46. Akulinin)
FC Fastav Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - Koreš (83. Malý), Holík (69. Živulič), Janíček, Kopečný

(90. Hubáček) - Železník, Poznar

David Bartek v souboji o míč.

Střelnice - 2.8.2015 - 4 188 diváků

Branky: 2. Wágner z pen., 80. Masopust - 6. Acosta, 47. Čížek
FK Jablonec: Hrubý - Romera, Beneš, Pernica, Novák - Hübschman, Rossi (80. Doležal) - Tecl (71. Mingazov), Trávník, Crnkič (65. Masopust) - Wágner
Bohemians: Zlámal - Pauschek, Šmíd, Škerle, Havel - Bartek, Čížek (83. Gajič), Jindřišek, Jirásek, Acosta (90. Jarolím) - Akulinin (75. Schick)

Zkušený záložník Tomáš Čížek (v modročerném).

Momentka z domácího utkání se Zlínem. V zelenobílém dresu zleva: Mosquera, Schick, Škerle, Šmíd a Jindřišek.

                                      Bohemácký “kotel“ vře během úvodního domácího utkání v novém ročníku 1. ligy.

Klokani, netradičně v modročerných dresech, slaví gól v utkání v Jablonci (2:2).

Ďolíček - 8.8.2015 - 3 728 diváků

Branky:

26. Šmíd - 14. Vašíček

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Šmíd, Gajič, Šírl - Acosta, Čížek (78. Akulinin), Jindřišek, Jirásek, Mosquera

(78. Bartek) - Mikuš (62. Schick)
SK Sigma Olomouc: Buchta - Hála, Rajnoch, Radakovič, Vepřek - Navrátil, Plšek, Houska, Petr (81. Zahradníček) - Halenár (85. Chorý), Vašíček (70. Ordoš)

Útočník Matuš Mikuš v souboji s olomouckými hráči.

Júliska - 15.8.2015 - 5 067 diváků

Branky:

43. a 44. Berger - 72. Jindřišek z penalty, 90.+2. Zlámal
FK Dukla Praha: Rada - Jeřábek, Hanousek, Čajič, Beauguel (79. Krmenčík), Berger (88. Považanec), Tetour, Jurendič, Štětina, Miloševič, Mareš (66. Albiach)
Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl (46. Havel) - Bartek, Jirásek, Jindřišek, Čížek (72. Schick), Acosta

(88. Mosquera) - Akulinin

Leonid Akulinin v souboji se soupeřem z Dukly Praha.

Hráči Bohemians oslavují vyrovnávající gól v síti Olomouce

Klokani před utkáním s Duklou Praha, zleva: kapitán Josef Jindřišek, brankář Zdeněk Zlámal a obránce Lukáš Pauschek.

Brankář klokanů, Zdeněk Zlámal, právě střílí v 92. minutě vyrovnávací gól v utkání s Duklou Praha!!!

12.8.2015 / Ředitel Bohemians Praha 1905 skončil ve vršovickém klubu

Takřka po pěti letech skončil JUDr. Ladislav Valášek ve funkci ředitele klubu Bohemians Praha 1905. Ke vzájemné dohodě o ukončení spolupráce ve vršovickém klubu k 31. 8. 2015 dospěly obě strany především s ohledem na to, že Ladislav Valášek musel reagovat na změněné rodinné poměry. „Po letním odchodu sportovního ředitele Tomáše Požára do Sparty je to druhá významná manažerská změna v našem klubu. S předstihem jsme na tuto situaci reagovali vytvořením sportovní komise a dále budeme hledat vhodné nástupce, i když to nebude snadné, protože oba pánové patří k uznávaným špičkovým odborníkům v českém profesionálním fotbale. To je život, za odvedenou práci moc děkujeme. Navíc věříme, že jak Tomáš Požár, tak Ladislav Valášek si vůči Bohemce udrží i nadále velmi pozitivní vztah a třeba v budoucnu se do spolupráce s naším klubem znovu v nějaké formě zapojí. Bude-li příležitost, opravdu rádi jejich poznatky, zkušenosti a kontakty využijeme,“ uvedl po včerejším zasedání představenstva pro klubový web Ing. Dariusz Jakubowicz, předseda představenstva.

Život běží strašně rychle, i ten život fotbalový. Věk nejde zastavit, ani ten můj, vždyť už mi je 61 let a rodičům na Moravě hodně přes 80 let a zápasí se stářím a nemocemi. Nutně dozrál čas pro změnu, v pracovním i rodinném životě. Ale na Bohemku se vždy budu velmi rád vracet, jako jsem i dříve na Bohemku vždy rád jezdil, když jsem dříve působil v jiných ligových klubech. Nyní bych chtěl všem Bohemákům, především akcionářům, představenstvu, kolegům zaměstnancům, hráčům, trenérům, a také vedení Družstva fanoušků Bohemians, poděkovat za dlouholetou spolupráci s pochopením pro slabé i silné stránky, které existují od znovuzrození Bohemky. Opravdu klobouk dolů, Bohemka je a bude, to je nejdůležitější!“ zdůraznil na rozloučenou odstupující bohemácký ředitel Ladislav Valášek.

Před domácím utkání s 1. FK Příbram, představil klub fanouškům zbrusu nově polepený klubový autobus.

Ďolíček - 22.8.2015 - 4 198 diváků

Branky: 16. Bartek - 66. Rezek

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Havel - Bartek, Jindřišek, Jirásek (78. Jarolím), Acosta (82. Mosquera) - Akulinin (73. Mikuš), Schick
1. FK Příbram: Hruška - Sus, Zápotočný, Hájovský, Končal - Hnaníček, Suchan (72. Krameš) - Pilík (89. Mareš), Rezek, Štípek (31. Hadaščok) - Bednář

Nováček v zelenobílém dresu, Milan Jirásek v souboji s

bývalým hráčem Bohemians, Janem Rezkem.

Na Stínadlech - 12.9.2015 - 5 432 diváků

Branky: 8. Vachoušek, 67. Ljevakovič - 82. Schick

FK Teplice: Grigar - Hora, D. Jablonský, Lüftner, Krob - Vondrášek, Breite (86. Matula), Ljevakovič, Vachoušek

(70. Bratanovič), Fillo (90. Hošek) - Potočný
Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Havel - Bartek (46. Mosquera), Jindřišek, Čížek (59. Mikuš), Jirásek

(81. Hubínek), Acosta - Schick

Talentovaný záložník klokanů a reprezentant ČR do 21 let,

Michal Hubínek, během utkání v Teplicích.

Mužstvo BOHEMIANS PRAHA 1905 před utkáním s 1. FK Příbram, hraném v Ďolíčku dne 22.8.2015 (1:1).

Zleva: Zlámal, Pauschek, Šmíd, Havel, Akulinin, Schick, Škerle, Acosta, Jirásek, Bártek. Chybí kapitán Jindřišek.

Velký fanoušek Bohemky, oblíbený bavič a moderátor, Karel ŠÍP, oslavil kulaté jubileum…(utkání s Příbramí).

S gratulací se připojili i odcházející ředitel klubu, Ladislav Valášek a nastupující ředitel klubu, Darek Jakubowicz.

Momentka z domácího utkání s Příbramí (1:1).

Momentka z utkání v Teplicích, aneb oslava klokanů z gólu Patrika Schicka na 2:1.

Dne 29.8.2015 nastoupila Bohemka v Hradci Králové na hřišti místního divizního celku FC Olympie  k utkání 2. kola národního poháru “Mol Cupu“ a vyhrála 2:1 (0:1). Branky: 69. Krejčík - 7. Šmíd, 83. Schick (Čížek). Sestava Bohemians Praha 1905: Fryšták - Pauschek, Šmíd, Gajič, Havel - Bartek (58. Acosta), Jindřišek, Jarolím (76. Čížek), Mosquera - Schick, Mikuš (71. Akulinin).

 

1.9.2015 / Novým ředitelem klubu Darek JAKUBOWICZ

Po pětiletém působení dr. Ladislava Valáška na pozici ředitele klubu nastoupil od 1. září roku 2015 na toto místo Darek Jakubowicz, MA. Rodina Jakubowiczova vlastní v klubu nadpoloviční většinu akcií. Ing. Dariusz Jakubowicz je předseda představenstva a majitel hlavního sponzora klubu společnosti Barvy a Laky Hostivař. Jeho syn nyní nastupuje na uvolněnou pozici ředitele klubu. „Museli jsme zareagovat velmi rychle vzhledem ke krátkému časovému úseku, který jsme měli k dispozici. V současné době je brán tento krok jako dočasný s důrazem na snahu o zachování kontinuity chodu klubu,“ okomentoval aktuální situaci nový ředitel Darek Jakubowicz. „Mám přehled o vnitřních poměrech v klubu. Se zaměstnanci jsem byl v úzkém kontaktu již dříve, s mužstvem jsem odcestoval v zimě na herní soustředění do Turecka. Chci pokračovat v nastoleném řádu,“ naznačil, že velké změny se ihned po jeho příchodu do Bohemky dít nebudou. „Zároveň bych rád jménem klubu poděkoval panu Valáškovi za jeho odvedenou práci a zároveň bych mu rád osobně vyjádřil poděkování za posledních pár měsíců, kdy jsme spolu byli v úzkém kontaktu. Diskutovali jsme o nejrůznějších nejen fotbalových tématech, čímž mě, tehdy ještě zřejmě nevědomky, připravoval na podobnou pozici, za což jsem mu velmi vděčný,“ vyjádřil poděkování Darek Jakubowicz. „Přeji mu pevné zdraví a věřím, že se nyní bude moci naplno věnovat své rodině,“ dodal závěrem nový ředitel.

 

15.9.2015 / Magistrátní majetkový výbor jednal o Ďolíčku

Dnešního dne se v budově Magistrátu hl. m. Prahy sešel ke svému jednání Výbor zastupitelstva pro správu majetku a majetkové podíly, vedený předsedou Danielem Hodkem (ČSSD). Tento orgán má mimo jiné na starosti dohled nad průběhem jednání s majitelem našeho milovaného Ďolíčku o jeho odkupu do majetku Hl. m. Prahy.

Přítomným členům výboru, které doplnili zástupci MČ Praha 10, fanoušci a funkcionáři Bohemians Praha 1905, přednesl zprávu o stavu jednání ředitel odboru správy majetku Ing. Radek Svoboda, který je pověřen jednáními s firmou Bohemians Real. Jednání s majiteli stadionu zdárně pokročila a nyní je na stole konkrétní cenová nabídka, za kterou je ochoten majitel stadionu areál prodat Hlavnímu městu.

Členové výboru se usnesli na tom, že chtějí pokračovat v záchraně tradičního fotbalového stánku tímto způsobem a v nejbližších týdnech má odbor správy majetku vypracovat veškeré nezbytné dokumenty, které by dovolovaly schválit finální rozhodnutí o koupi. Na vypracování veškeré dokumentace byla dána lhůta dvou měsíců, zastupitelé by je tak měli dostat na stůl v druhé polovině listopadu. Několikrát zazněl během rozpravy apel na co nejrychlejší jednání směřující ke zdárnému konci a zajištění jisté budoucnosti pro Bohemians Praha 1905 a jeden z nejtradičnějších fotbalových stadionů v naší republice.

Věřme tedy, že je vše na dobré cestě. Pro finální usnesení, které obsahovalo požadavek na dokončení dokumentace, dojednání finálních podmínek s majitelem Ďolíčku a předložení variant fungování Bohemky na městském stadionu, hlasovali všichni přítomní členové výboru.

 

16.9.2015 / Karlo LULIČ přichází do Bohemians

Chorvatský středopolař, který přichází z italského klubu Sampdorie Janov, podepsal v tomto týdnu s Bohemians roční hostování s následnou opcí. „Těší mě jeho zájem o působení v našem klubu. Lulič typologicky zapadá do našeho mužstva, je to technicky vybavený hráč s vidinou velkého profesního růstu,“ popsal ředitel klubu Darek Jakubowicz, MA. „Věříme, že stejně jako s Rafaelem Acostou, tak i s tímto mladíkem budeme mít šťastnou ruku a jeho hostování se nám vyplatí,“ pověděl o Luličovi místopředseda představenstva Vladislav Suchý. O angažmá u Klokanů stál i jeho agent Martin Říha z MLM Sport Management. Proto je rád, že Luličův příchod do Vršovic nakonec vyšel. „Jsme vděční Bohemce, že mu dala příležitost. Pro mladého hráče je důležité hrát a v Bohemians má větší šanci se prosadit, než v italské Sampdorii,“ okomentoval hostování Říha.

Z juniorského celku se do A mužstva posunul po kvalitních výkonech Dominik KOSTKA. Doplnil tak další odchovance klubu, kteří se propracovali až do áčka. „Když jsem byl v juniorce, měl jsem nejvyšší cíl dostat se na tréninky áčka, což se mi povedlo. Nyní budu bojovat o to, abych dostával šanci v zápasech a měl možnost hrát v mistrovských zápasech za A tým,“ sdělil své pocity Kostka.

Ďolíček - 20.9.2015 - 5 000 diváků

Branky: 63. Ďuriš

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Havel - Kostka (72. Mosquera), Jindřišek, Gajič (82. Čížek), Acosta - Mikuš (67. Akulinin), Schick

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Vaněk, Hořava (57. Holenda), Hrošovský - Petržela (69. Kopic), Ďuriš (85. Kučera), Kovařík

Srb ve službách vršovických klokanů, Zoran Gajič,

 v souboji s plzeňským Rajtoralem.

Městský fot. stadion M. Valenty - 26.9.2015 - 3 963 diváků

Branky: 36. Diviš

1.FC Slovácko: Heča - Kuncl, Břečka, Hofmann, Reinberk - Šumulikoski - Hlúpik (87. Chvátal), Havlík, Sadílek, Civić

(75. Rada) - Diviš
Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd (68. Hubínek), Šírl - Acosta (82. Bartek), Jindřišek, Gajič, Mosquera - Schick, Akulinin (46. Čížek)

Trenér Bohemians, Roman Pivarník,

během utkání na Slovácku.

Před utkáním s Viktorií Plzeň se s Bohemians loučil její bývalý klubový ředitel, JUDr. Ladislav Valášek (třetí zleva).

Choreo fanoušků Bohemky během utkání s Viktorií Plzeň.

Smutek hráčů Bohemians po obdrženém gólu od Viktorky Plzeň.

 Dne 28.9.2015 proběhl v Ďolíčku IV. ročník Memoriálu Lukáše Přibyla.

Při pondělním státním svátku se uspořádal v Ďolíčku tradiční Memoriál Lukáše Přibyla. Letos byl na pořadu dne již čtvrtý ročník a při té příležitosti proti sobě nastoupila stará garda Bohemians a výběr hvězd pod hlavičkou Realu Top Praha. Samotný zápas se odehrával nahoru - dolů a k vidění bylo hodně šancí. Po poločase vedla Bohemka 2:0 po brankách Romana Veselého a Darka Jakubowicze. Své vedení ve druhém dějství dokonce Klokani navýšili a vedli již o pět branek, trefil se dvakrát Milan Škoda starší a Tomáš Panenka. Před konečným hvizdem upravil skóre ještě za velkých ovací publika Ivan Trojan, Vojtěch Dyk a v poslední vteřině z penalty opět Ivan Trojan. Zápas tak skončil výsledkově lépe pro domácí Bohemku, která vyhrála 5:3.

Bohemians x Real Top Praha 5:3 (2:0)

Branky: 2x M. Škoda st., R. Veselý, D. Jakubowicz, T. Panenka - 2x I. Trojan, V. Dyk.

Sestava Bohemians: Zdeněk Hruška, David Šimon - Milan Boubín ml., Lukáš Hartig, Vladimír Hruška, Darek Jakubowicz, Pavel Lukáš, Vitězslav Mojžíš, Jaroslav Němec, Marek Nikl, Antonín Panenka, Tomáš Panenka, Dalibor Slezák, Milan Šimáček, Milan Škoda st., Roman Veselý, Vladimír Sadílek a Jaroslav Klíma.

Sestava Real Top Praha: Jakub Štefek, Jaromír Bosák, Robert Záruba, Jakub Štáfek, Saša Smita, Ivan Trojan, Marcel Lička, Tomáš Ujfaluši, Pavel Hoftych, Radek Sňozík, David Suchařípa, Dominik Hašek, Marek Jankulovski, David Novotný, Vojtěch Dyk, Erich Brabec, Vojtěch Nouzák a Vojtěch Balage.

 

Dne 30.9.2015 nastoupila Bohemka k utkání 3. kola “Poháru Fotbalové asociace České republiky“ s domácím druholigovým týmem FC Hradec Králové. Klokani však toto utkání výsledkově nezvládli a prohráli 1:0, což znamenalo pro Bohemians konec v letošním ročníku “MOL Cupu“. Sestava Bohemians Praha 1905: Fryšták - Havel (43. Pauschek), Šmíd, Gajič, Šírl - Bartek (68. Acosta), Hubínek, Jindřišek, Jirásek, Mosquera - Schick.

Stadion U Nisy - 4.10.2015 - 4 875 diváků

Branky: 32. Kerbr, 39. Coufal., 75. Pavelka - 85. Schick

FC Slovan Liberec: Hladký - Coufal, Sýkora (4. Šural), Pavelka (80. Švejdík), Shala, Hovorka, Jefremov, Bartl, Bartošák (9. Kerbr), Bakoš, Pokorný

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl - Bartek (70. Acosta), Hubínek, Jindřišek, Jirásek (70. Čížek), Mosquera - Schick

Kapitán klokanů, Pepa Jindřišek, v souboji s libereckými.

Ďolíček - 17.10.2015 - 4 093 diváků

Branky: 78. Hubínek - 75. Lutonský

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Krch, Šmíd, Šírl - Bartek

(81. Mikuš), Jirásek (58. Čížek), Jindřišek, Hubínek,

Mosquera - Schick

FC Zbrojovka Brno: Melichárek - R. Buchta, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Pašek (84. Malík), Lacko, Škoda, Zavadil, Lutonský (89. Brigant) - Řezníček (90. Chrien)

Kolumbijec ve službách Bohemky, Jhon Mosquera.

Klokani před utkáním s Libercem, zleva: obránce Aleš Škerle, záložník Michal Hubínek a další obránce Lukáš Pauschek.

Bývalý brankář Bohemky a velký fanoušek klokanů, Radek Sňozík, oslavil kulaté jubileum…(utkání s Brnem).

Hráči Bohemians a Brna se připojili k akci FAČR “Díky Táto“.

Dne 23.10.2016 zemřel místopředseda představenstva klubu, Vladislav Suchý. Skvělý a obětavý člověk, místopředseda představenstva klubu Bohemians Praha 1905 a bývalý místopředseda představenstva Družstva fanoušků Bohemians.

Letná - 25.10.2015 - 10 681 diváků

Branky: 45. Lafata, 56. Fatai, 87. Litsingi

ČK: 23. Bartek (Bohemians)

AC Sparta Praha: Bičík - Mareček, Brabec (81. Steinhöfer), Mario Holek, Hybš (46. Krejčí) - Jiráček - Fatai (69. Litsingi), Dočkal, Hušbauer, Konaté - Lafata

Bohemians: Zlámal - Havel, Krch, Šmíd, Šírl - Bartek, Hubínek, Jindřišek, Jirásek (79. Acosta), Mosquera

(90. Lulič) - Mikuš (68. Čížek)

Mladý chorvatský záložník, Karlo Lulič, o obležení “rudých“.

Ďolíček - 31.10.2015 - 4 161 diváků

Branky: 58. Jindřišek z penalty, 77. Acosta - 36. Nerad

ČK: 69. Jánoš, 79. Vaculík (Jihlava)

Bohemians: Zlámal - Pauschek (46. Havel), Krch, Šmíd,

Šírl - Jindřišek - Acosta (90. Akulinin), Schick (57. Mikuš), Hubínek, Mosquera - Čížek

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Tlustý, Krejčí, Mišůn - Vaculík, Demeter, Nerad (65. Dvořák), Jánoš - Šulek (72. Fulnek) - Mešanović

Slovenský útočník, Matúš Mikuš v akci. Přihlíží Mosquera.

Mužstvo BOHEMIANS PRAHA 1905 před utkáním se Spartou Praha, hraném na Letné dne 25.10.2015 (3:0).

Zleva: Mikuš, Bartek, Havel, Hubínek, Krch, Zlámal, Šmíd, Šírl, Jirásek, Mosquera, kapitán Jindřišek.

“Minuta ticha“ za Vladislava Suchého před domácím utkání s Jihlavou (2:1).

Eden aréna - 8.11.2015 - 13 976 diváků

Branky: 38. Škoda, 86. Škoda - 10. Deli vlastní (Jirásek),

32. Jindřišek z penalty

SK Slavia Praha: Berkovec - Frydrych, Latka (33. Bílek), Deli, T. Jablonský - Černý (67. Vukadinović), Souček, Piták, Zmrhal - Voltr (79. Kuchta) - Škoda

Bohemians: Zlámal - Havel, Škerle, Krch, Pauschek - Acosta, Hubínek, Jindřišek, Jirásek (63. Gajić), Mosquera (68. Schick) - Čížek (85. Akulinin)

Kapitán klokanů, Pepa Jindřišek, v souboji s exklokanem,

Milanem Škodou a dalším klokanem, Alešem Škerlem.

Ďolíček - 21.11.2015 - 4 952 diváků

Branky:

21. Acosta, 63. Schick, 79. Schick - 88. Dostál

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Krch, Škerle, Šírl -

Jindřišek - Acosta (90. Hašek), Jirásek, Hubínek,

Mosquera (84. Bartek) - Čížek (60. Schick)

FC Baník Ostrava: Pavlenka - Dostál, Kaša, Machovec,

Lučić (68. Holzer) - Lásik (46. Kukec) - Mišák, Mondek

(58. Szotkowski), Ježdík - Červenka, Narh

Útočník klokanů a reprezentant ČR do 21 let, Patrik Schick,

slaví jeden ze svých dvou gólů proti Baníku Ostrava.

Pochod fanoušků Bohemians na “vršovické derby“ se Slávií Praha, hraném v Edenu dne 8.11.2015 (2:2).

Kapitán klokanu, Josef Jindříšek, oslavil před domácím utkáním s Baníkem Ostrava, 250 odehraných ligových utkání!

Vítězná oslava “kotle“ Bohemians po domácím utkání s Baníkem Ostrava (3:1).

12.11.2015 / Kauza konkurzu Bohemians se blíží ke konci

Na dnešní den byla konkurzním soudem svolána schůze věřitelů původní Bohemky, tedy FC Bohemians Praha a.s. v konkurzu. Jejím účelem mělo být projednání a uzavření dohody o narovnání mezi správcem konkurzní podstaty a jediným akcionářem společnosti v konkurzu, kterým je v současnosti Bohemians Praha 1905, a.s. Tato dohoda by de facto znamenala ukončení celého konkurzu.

Správce konkurzní podstaty před soudem navrhl schválení uzavření dohody o narovnání. "Jejím účelem je narovnání práv a povinností, které jsou předmětem soudních řízení, jež vede Bohemians Praha 1905 a.s. se správcem konkurzní podstaty úpadce, ukončení těchto sporů a zajištění finančních prostředků do konkurzní podstaty ze strany Bohemians Praha 1905, a.s. Ty budou postačovat k úplné úhradě pohledávek a tím de facto k ukončení konkurzního řízení, které je vedeno už od roku 2005," uvedl Tomáš Vaněk, právní zástupce Bohemians Praha 1905.

S tímto řešením souhlasili všichni přítomní věřitelé. Schůze věřitelů rovněž rozhodla o tom, že nebude zvolen nový věřitelský výbor a jeho působnost bude nadále vykonávat schůze věřitelů. Uvedenou dohodu lze považovat za zásadní krok k ukončení konkurzního řízení, které již deset let zatěžuje fotbalovou Bohemku. 

Věřitelská schůze schválila rovněž nejzazší lhůtu k realizaci všech potřebných kroků k uzavření uvedené dohody, jíž je konec dubna 2016. V tomto termínu tedy již má být konkurzní kauza Bohemky definitivně minulostí. "Dohodnuté uhrazení závazků do konkurzní podstaty plánujeme učinit v nejbližších měsících. Po realizaci těchto transakcí bude podepsána dohoda o narovnání, ukončení konkurzu a stažení všech žalob bude potom záviset už jen na rychlosti pana správce," uvedl Dariusz Jakubowicz, předseda představenstva Bohemians Praha 1905.

Nezanedbatelnou částkou se zavázalo jakožto akcionář klubu přispět k úhradě zbylých závazků úpadce i Družstvo fanoušků Bohemians.

Zleva: kapitán Daniel Krch, Patrik Schick, Michal Hubínek, Jhon Mosquera, Aleš Škerle, Milan Jirásek, David Bartek.

Adidas Arena - 28.11.2015 - 1 846 diváků

Branky: 31. Zahustel - 27. Jirásek

FK Mladá Boleslav: Šeda - Kysela, Kúdela, Polom, Bořil - Zahustel (78. Chramosta), Rada, Čermák (64. Baroš), Ščuk, Skalák - Magera

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Krch, Šírl - Acosta (70. Bartek), Hubínek, Jindřišek, Jirásek (90. Šmíd),

Mosquera - Schick (85. Mikuš)

Aleš Škerle, v souboji s exklokanem Jakubem Radou.

Ďolíček - 5.12.2015 - 4 763 diváků

Branky: 47. Bartek, 50. Krch - 9. Karavajev

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Krch, Škerle, Havel -

Bartek, Hubínek (90. Šmíd), Jirásek (88. Akulinin), Jindřišek, Mosquera - Schick (87. Gajič)

FK Jablonec: Hrubý - Romera (55. Greguš), Pernica, Kysela, Hanousek - Hübschman, Masopust (64. Wágner), Mingazov (80. Beneš), Pospíšil, Karavajev - Doležal

David Bartek se raduje z vyrovnávajícího gólu.

Góóóóól….!!! Aneb jak klokani slaví vyrovnávají branku Davida Bartka v domácím vítězném utkání s Jabloncem (2:1).

Vítězná oslava “kotle“ Bohemians po domácím utkání s Jabloncem (2:1).

Slavnostní ohňostroj nad Ďolíčkem po domácím vítězném utkání s Jabloncem (2:1).

1.12.2015 / Miroslav DRŽMÍŠEK novým sportovním ředitelem

Klub obsadil před začátkem zimního přípravného období důležitou funkci.

Prvního prosince nastoupil na uvolněnou pozici sportovního ředitele Miroslav Držmíšek. Ten naposledy působil v sousední Slavii, kde zastával v průběhu několika let pozici hlavního skauta, vedoucího mužstva, sportovního sekretáře i sportovního ředitele. Na různých pozicích působil i v Xaverově v Horních Počernicích, kde také ukončil aktivní hráčskou kariéru. V té době měl za sebou již angažmá v Plzni, Pardubicích či Benešově. „Jeho dlouholeté zkušenosti s fotbalem na té nejvyšší úrovni budou jistě velkým přínosem pro náš klub. Opravdu se těším na tuto spolupráci,“ vyjádřil se pro Virtuální Ďolíček ředitel klubu Darek Jakubowicz, MA. Nástup do pozice na začátku prosince znamená, že se dvaapadesátiletý Miroslav Držmíšek aktivně zapojí do zimního přestupového období. Náplň práce je zřejmě všem jasný. Vhodné doplnění kádru A mužstva z krátkodobého i dlouhodobého hlediska.

S jakým očekáváním a pocity přicházíte do Bohemky?

Není to pro mě nic nového. Na Bohemku chodím pravidelně, vím, do jakého prostředí jdu. Pro mě samotného to bude lehké očekávání, jakým způsobem sem vstoupím. Pro mě je Bohemka rodinný klub s příjemnými lidmi, se kterými jsem se rozhodl pracovat. Spolupráci očekávám na dobré úrovni.

Bylo to těžké rozhodování? A co nakonec bylo tím rozhodujícím faktorem, že míříte do našeho klubu?

Především jednání těch lidí, se kterými jsem jednal. Vysvětlili mi důvod, proč mě oslovili a ve mně to zanechalo takovou důvěru, že jsem se rozhodl pro Bohemku.

Jaké budou vaše první kroky v nové funkci?

Seznámení s lidmi, prostředím. I když hráče a zaměstnance klubu znám, tak je znám z našich setkání, ale ne z pracovního prostředí.

Možnosti či aktivita Bohemky v přestupových oknech není nijak veliká. Jak obtížné toto pro vás bude?

Já na to koukám trošku jinak. Fotbal není o jménech. Fotbal je o týmu a o práci. Asi takto já koukám na případné přestupy. Pro diváky je samozřejmě hezké jména vidět, ale nemyslím si, že je to to nejdůležitější. Hodně individualit mužstvo nedělá.

Darek JAKUBOWICZ

Karlo LULIČ

Miroslav DRŽMÍŠEK

Tabulky Synot ligy 2015/2016 po podzimní části

Podzim Bohemians: Jako Jekyll a Hyde. Kterou tvář ukážou klokani na jaře?

(15.12.2015, www.synotliga.cz)

Pokud se dá o nějakém týmu říct, že prožil dvě zcela rozdílné části ligového podzimu, jsou to zcela jistě Bohemians. Armáda z Vršovic měla mizerný vstup do sezony, vedení klubu se však neukvapilo a podrželo kouče Romana Pivarníka. Výsledkem byl skvělý finiš, díky němuž se mužstvo vymanilo ze sestupových pozic.

Když v létě z Ďolíčku odešli klíčový záložník Jakub Rada se střelcem důležitých branek Elvisem Bratanovičem, leckdo tušil, že by Bohemians mohli mít rázem problémy. A úvodní kola nové sezony tyto obavy jen potvrdily.

Klokani sice i dál předváděli bojovný fotbal založený na týmovém pojetí, loňské opory však chyběly. A tak se stalo, že po úvodních 11 kolech měli Pražané jen pět bodů za pět remíz a kolébali se na sestupové pozici se čtyřbodovým odstupem na čtrnáctou Jihlavu. Jako jediní z ligy navíc Bohemians zůstávali v této době stále bez vítězství.

"V létě jsme nastoupili nějakou cestu toho, že chceme kádr trošku stabilizovat. Ale nevyšel nám úvod. Znovu přišlo hodně nových hráčů, kteří se museli nejdřív adaptovat. Tento půlrok jsme také dost dopláceli na to, že jsme hodně zápasů prohrávali a museli otáčet. Minulý rok jsme většinou šli do vedení a hrálo se nám dobře," uvedl po skončení podzimu trenér Roman Pivarník, jenž se pochopitelně ocitl ve značném ohrožení.

Vedení hrdého klubu z Vršovic ale prokázalo trpělivost a zkušeného kouče ve funkci podrželo, což se vzhledem k následujícím výsledkům ukázalo jako skvělý krok. Zeleno-bílý val se totiž přece jen dal do pohybu a zabral způsobem, který nejspíš čekali jen zarytí optimisté. 

V existenčním zápase doma doslova přetlačili Jihlavu 2:1, což je nakoplo k dalším úspěchům. Následovaly cenné remízy na půdě Slavie (2:2) i Mladé Boleslavi (1:1) a domácí triumfy nad poslední Ostravou (3:1) a ambiciózním Jabloncem (2:1). Doslova na poslední chvíli se tak Klokani vydrápali ze sestupových vod a přezimují třináctí.

"Nejen zápas s Jabloncem, ale všech závěrečných pět kol pro nás bylo výborným zakončením podzimní sezony. Je důležité, že se dva nebo tři měsíce nemusíme tolik dívat na tabulku. Novináři o tom píšou a jsou to všechno negativní věci, které k tomu samozřejmě patří. Takže jsem rád, že na těch sestupových místech nejsme," prohlásil slovenský kouč.

A i když jsou finanční možnosti klubu omezené, je zřejmé, že po vedení bude žádat posily. Není tajemstvím, že by Bohemians potřebovali hlavně kvalitního střelce. "O posílení kádru určitě přemýšlíme. Většina hráčů, skoro 99 procent, má u nás dál platnou smlouvu. Ale některé posty musíme trošku posílit a zkvalitnit," nastínil Pivarník.

Kdo se o své místo bát určitě nemusí, je kapitán a srdce týmu Josef Jindřišek. Ten po celý podzim podával konzistentní výkony a z pozice defenzivního štítu vstřelil tři góly, byť všechny z pokutových kopů. Příjemně překvapil i mladý forvard Patrik Schick, jenž v Ďolíčku hostuje ze Sparty a se čtyřmi zásahy byl na podzim nejlepším střelcem svého týmu.

Klokaním hrdinou se však stal někdo jiný. A to protřelý gólman Zdeněk Zlámal, který se ve čtvrtém kole nesmazatelně zapsal do historie. Jako vůbec první ligový gólman totiž skóroval ze hry, když v derby na Julisce v závěru hlavou vyrovnal na konečných 2:2. "To už je ale historie, ani na to nemyslím. Ten gól mě sice těší a lidi mi ho stále připomínají, také se však ptají, kdy přidám další. Na to jím říkám, že raději chci, abychom vždy v závěru zápasu vedli a já žádné branky dávat nemusel," konstatoval Zlámal před zaslouženou dovolenou.

Čísla Bohemians po šestnácti kolech:

Bodů: 16
Bilance: 3-7-6
Skóre: 19:24
Nejvyšší výhra: 3:1 (14. kolo s Baníkem)
Nejvyšší prohra: 0:3 (11. kolo na Spartě)
ŽK: 32 (11.)
ČK: 1 (7. až 11.)

Individuální statistiky:

Nejlepší střelec: Schick 4 góly
Nejlepší asistent: Hubínek, Jirásek 3
Nejvíce střel na branku: Schick 13
Chance index: Čížek 67
Nejvíce ŽK: Bartek, Šmíd, Šírl  4
Nejvíce ČK: Bartek 1

ZIMNÍ PAUZA

Klokani si zahráli po skončení podzimní části hokej.

Jak je již tradicí, hráči A mužstva se sešli, společně se členy vedení a zaměstnanci klubu, k hokejovému utkání. Proti sobě nastoupili odhodlaní zaměstnanci a členové vedení na jedné straně, konkurovat jim chtěli houževnatí fotbalisti. Zahraniční akvizice A mužstva sledovali zápas pouze z lavičky, mezi hokejové nováčky bychom mohli zařadit Páťu Schicka a Milana Jiráska, několikaletým začátečníkem je stále Vláďa Hric, který příliš mnoho minut na ledě nenasbíral. Že v ruce poprvé

nedrží hokejku předvedli Pepa Jindřišek, Tomáš Čížek, Dalibor Slezák či Radek Šírl. Pavel Hašek a David Bartek.

Bohemians oslavili 110. výročí od založení klubu

V Národním domě na Vinohradech se slavilo velké jubileum.

Známí hosté, bývalí hráči, legendy klubu, sponzoři a partneři, zástupci A mužstva a vedení Bohemians Praha 1905. Slavnostní okamžik, orchestr, krásný Majakovského sál v Národním domě na Vinohradech, bohatý program, ocenění členů z mistrovské sezony a vyhlášení ankety Sestava desetiletí. Toho všeho byli svědky hosté plesu u příležitosti 110. výročí založení a oslavy deseti let po znovuzrození.
"Když se slaví deset nebo dvacet let, jsou to krásné narozeniny, když padesát či šedesát, je to pro vás závazek. Ale sto deset let, to už je historie, tradice, a tu je třeba hýčkat. Bohemka si zaslouží hýčkat," pronesl Ing. Dariusz Jakubowicz, předseda představenstva klubu, orchestr zahrál klubovou hymnu a ples byl oficiálně zahájen, mohlo se začít slavit!

V programu bylo připraveno i překvapení, to když se nejdříve na pódiu objevil Petr Janda, frontman skupiny Olympic a dlouholetý fanoušek Klokanů, či později večer vystoupil i známý zpěvák Karel Vágner a zazpíval jeho syn Josef. Klub zároveň ocenil mistry ze sezony 1982/1983 a poděkoval jim za zatím jediný získaný mistrovský titul.

Zlatý hřeb večera se uskutečnil u příležitosti vyhlášení klubové ankety Sestava desetiletí. Fanoušci na našich oficiálních webových stránkách hlasovali pro jedenáct nejlepších fotbalistů, kteří za posledních deset let vyběhli na hřiště v zelenobílém dresu. Navíc fanoušci hráčům zvolili i trenéra, kterého vyhlásil reprezentační trenér českého mužstva Pavel Vrba.

Sestava desetiletí: Radek Sňozík - Pavel Lukáš, Marek Nikl, Karel Rada - David Bartek, Jan Morávek, Josef Jindřišek, Jakub Rada - Dalibor Slezák, Milan Škoda, Lukáš Hartig. Trenér: Pavel Hoftych.

"Můj srdcový klub se dožil fantastického a významného výročí," vzpomněl na 110. jubileum bývalý brankář a nyní již i člen sestavy desetiletí Radek Sňozík. "Jsem rád, že mohu být součástí sto deseti let," komentoval výroční ples současný kapitán Josef Jindřišek. "Třeba jednou vyhrajeme titul," zasnil se další člen významné sestavy David Bartek. "Jsem rád, že jsem toho mohl být součástí," uvědomoval si význam historie klubu Jakub Rada.

Legendy klubu samozřejmě nezapomněli poděkovat fanouškům za zaslané hlasy. "Já jsem hrál vždycky fotbal pro fanoušky, takže je to pro mě velká čest a hrozně moc si toho vážím," řekl pro klubovou televizi Radek Sňozík. "Je to ocenění mé práce, děkuji moc fanouškům, mám z toho velkou radost," hledal jen pozitivní slova Jakub Rada. "Vážím si toho, děkuji všem fanouškům, kteři mi poslali hlasy," děkoval Dalibor Slezák, aktuálně asistent trenéra A mužstva, ale zároveň legenda Bohemians. Kategorii trenér desetiletí vyhlásil na výročním plese reprezentační trenér českého A mužstva Pavel Vrba. Stal se jím dle hlasování jednoznačně Pavel Hoftych: "Říkal jsem klukům - Hoši, vás mít pohromadě, tak hrajeme minimálně o Pohár UEFA, spíše Champions League."

Mistři z roku 1983, nahoře zleva: Pavel Chaloupka, Zdeněk Prokeš, Jaroslav Marčík, Jaroslav Němec, Tibor Mičinec,

Antonín Panenka - prezident klubu, dole zleva: František Jakubec, Vladimír Hruška, …, Jakub Ludvík - fotograf.

Sestava desetiletí Bohemians, nahoře zleva: Dariusz Jakubowicz - majitel klubu, Pavel Lukáš, Dalibor Slezák,

Radek Sňozík, Svoboda - vedoucí mládeže, Marek Nikl, Pavel Vrba - trenér národního týmu ČR, Josef Jindřišek,

dole zleva: …, Darek Jakubowicz - ředitel klubu, …, David Bartek, Jakub Rada, Pavel Hoftych.

Bohemka oslavila 110. narozeniny 

Vršovický klub byl 16. prosince 1905 přijat za člena ČSF.

16.12.2015 si fotbalový klub Bohemians Praha 1905 připomněl významné výročí. Je to na den přesně sto a deset let, kdy byl za řádného člena Českého svazu footballového přijat A.F.K. Vršovice. Přihlášku do svazu za nově ustanovený klub zaslali vršovičtí fotbalisté, působící v převážné míře již v předchozích letech v rámci neoficiálního spolku S.K. Kotva….

VŠE NEJLEPŠÍ, BOHEMKO !!!

 

26.12.2015 / Klokani ovládli turnaj internacionálů

Hráči Bohemians si připsali premiérové vítězství.

Fotbalisté Bohemians poprvé v historii vyhráli vánoční turnaj internacionálů v Praze. Klokani ve finále 21. ročníku, který se hrál v hale na Podvinném mlýně, porazili ve vršovickém derby obhájce prvenství Slavii 6:5 v penaltovém rozstřelu. "Museli jsme to trochu omladit, nemohli chodit už ti starší hráči. Kluci podali velmi dobrý výkon a naprosto zaslouženě jsme vyhráli," řekl bývalý hráč Bohemians Karol Dobiaš. S další legendou Antonínem Panenkou už byli jen v roli jakýchsi manažerů týmu.

Klokani poprvé v historii vyhráli “Vánoční turnaj internacionálů“.

Během zimního období přišli do Bohemians tito noví hráči: zkušený obránce Michal ŠVEC (hostování ze Slávie Praha), slovenský obránce Peter ČöGLEY (přestup z AS Trenčín), finský záložník s českými kořeny, Tomáš HRADECKÝ (přestup z Rovaniemen Palloseura), univerzál Václav PROŠEK (hostování ze Slávie Praha).

Klub také prodloužil smlouvy s reprezentantem ČR do 21 let, Milanem HAVLEM (do konce roku 2018) a slovenským útočníkem, Matúšem MIKUŠEM (do 31.12.2016).

Michal ŠVEC

Peter ČöGLEY

Tomáš HRADECKÝ

Václav PROŠEK

Milan HAVEL

Matúš MIKUŠ

Naopak klokany pro jarní část soutěže opustil Lukáš Pauschek (ukončení hostování ze Sparty Praha) "Děkuji Bohemce, že mi dala příležitost a mohl jsem zde pravidelně hrát. I když jsem zde byl celou dobu na hostování, Ďolíček mi byl dva roky domovem. Na angažmá ve Vršovicích budu vzpomínat jen v tom nejlepším díky skvělému kolektivu a fantastickým fanouškům," uvedl Pauschek, který odešel s Bohemky jen s pozitivními vzpomínkami.

Dále v zelenobílém dresu skončil Martin Cseh (klub neprodloužil se slovenským obráncem smlouvu) "Na Bohemku budu vzpomínat v dobrém. Když jsem v devatenácti přišel do Prahy, byla zde skvělá parta kolem Radka Sňozíka, Marka Nikla, Jirky Rychlíka, Jana Morávka a dalších," vzpomíná v pozitivním na klub Martin Cseh. "Bohemka mi přirostla k srdci. Zahrál jsem si v jejím dresu první ligu," dodal slovenský obránce.

Ligové mužstvo opustil i nejzkušenější hráč, jímž je vítěz Evropské ligy, Radek Šírl, kterému skončila po podzimní sezóně hráčská smlouva. "Radkovi nezbývá než poděkovat za vše, co pro Bohemku na hřišti odvedl," řekl k jeho ukončení hráčské kariéry sportovní ředitel Miroslav Držmíšek. "Určitě se s ním ale neloučíme. Dohodli jsme se, že bychom byli všichni rádi, když v Bohemce zůstane. Společně tak budeme nyní hledat nejvhodnější formu, jak by mohl Radek Šírl v Ďolíčku působit i nadále. Těší nás, že Radek má zájem předávat své obrovské zkušenosti a um novým generacím Klokanů."

Odchovanec klokanů, Radek Šírl, ukončil v zimě 2015 svoji bohatou hráčskou kariéru a přešel k mládeži Bohemians.

Bohemka sehrála přes zimní přestávku několik přípravných utkání, kdy se mj. zúčastnila i tradičního zimního turnaje “Tipsport liga“, kde klokani skončili na druhém místě, když ve finále prohráli v penaltovém rozstřelu se Zlínem.

Vršovičtí i letos vyjeli na zahraniční zimní soustředění a to opět do Turecka, kde sehráli několik kvalitních utkání, mj. remizovali s Rapidem Vídeň 2:2.

 

8.2.2016 / Novým spolugenerálním partnerem je ELTODO

Klub dnes na tiskové konferenci představil nového významného partnera.

Když fotbalisté Bohemians Praha 1905 vyběhnou k prvnímu jarnímu utkání v Olomouci, nastoupí již s logem nového spolugenerálního partnera klubu na prsou. Je jím společnost ELTODO, a. s. Spolupráci s lídrem v oblasti moderních technologických řešení odprezentoval klub na tiskové konferenci v Ďolíčku. Vzájemná spolupráce potrvá minimálně do poloviny roku 2018.

ELTODO je společnost plná skvělých lidí, kteří dělají skvělé a užitečné věci pro lidi. Rozsvěcujeme lidem města a obce, kde bydlí, staráme se o jejich bezpečnou dopravu, stavíme pro ně telekomunikační sítě, atd. Vždy jsme se ale také zajímali o to, jaké mají lidé záliby a zájmy. A sport, konkrétně fotbal, je oblastí, jíž mnoho našich lidí žije. Proto jsem nyní nesmírně ráda, že jsme se mohli stát partnery slavného pražského klubu, jakými jsou Bohemians Praha 1905,“ uvedla Mona Sandescu, předsedkyně představenstva ELTODO, a. s.

Společnost ELTODO je dodavatelem komplexních řešení v oblasti moderních technologií, patří mezi 100 nejvýznamnějších a nejstabilnějších firem v České republice. ELTODO dlouhodobě podporuje kulturní, vzdělávací a sportovní aktivity, a to jak na regionální, tak celorepublikové úrovni. "Jsem velmi rád za celou bohemáckou obec, že se nám podařilo získat takového partnera jakou je společnost Eltodo, a. s. Spojuje nás sídlo, firemní barvy a tradice. Věřím, že toto spojenectví nám přinese samá pozitiva a dokážeme pořádně rozsvítit nejen srdce našich fanoušků, ale i příznivců sportu z celé republiky," řekl pro klubové stránky Ing. Dariusz Jakubowicz, předseda představenstva klubu.

Nové logo na dresech Bohemky, zleva: Dariusz Jakubovicz, Mona Sandescuová (ELTODO) a Pepa Jindřišek.

• JARNÍ ČÁST prvoligové sezóny 2015/2016 •

Andrův stadion - 13.2.2016 - 4 269 diváků

Branky: 48. Ordoš, 51. Mahmutović - 41. Schick, 69. Acosta

SK Sigma Olomouc: Buchta - Hála, Rode, Štěrba, Vepřek (90. Falta) - Petr (63. Moulis), Houska, Šindelář, Ordoš, Navrátil - Mahmutovič (82. Malec)
Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Gajić, Švec - Acosta, Hubínek (86. Šmíd), Hradecký, Jirásek, Mosquera

(90. Čížek) - Schick

Milan Jirásek utíká před olomouckým Ordošem.

Ďolíček - 20.2.2016 - 4 872 diváků

Branky: 68. Krch

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Acosta

(69. Bartek), Hubínek, Švec, Jirásek (81. Lulič), Mosquera - Schick (89. Akulinin)
FK Dukla Praha: Hroššo - Milošević, Štětina, Gorkšs,

Vrzal - Hanousek, Považanec (83. Smejkal), Nestor

(75. Tetour) - Berger (69. Mareš), Vašíček, Breznaník

Nový kapitán klokanů, Daniel Krch se Zdeňkem Zlámalem.

Klokani před utkáním s Duklou, zleva: záložník Rafael Acosta, záložník Milan Jirásek a obránce Peter Čögley.

Před domácím utkáním s Duklou, se s hráčkou kariérou loučil Radek Šírl, jeden z nejúspěšnějších odchovanců Bohemky.

22.2.2015 / Boj o Ďolíček na pražském magistrátu vrcholí

Fanoušci odevzdali petici na podporu Ďolíčku, ve čtvrtek bude veřejná schůze DFB.

Zdá se, že příštích několik týdnů bude rozhodujících pro příští osud stadionu v Ďolíčku. Bohemka má platnou nájemní smlouvu pouze do konce června roku 2016 a pokud se vedení Hl. m. Prahy nerozhodne poměrně rychle o svém budoucím vztahu ke stadionu Bohemians, může mít klub velké potíže se získáním profesionální licence pro příští sezónu.

V posledních týdnech se však zdá, že vedení Hlavního města začíná na poslední chvíli konat. Poté, co vyslanci vedení Družstva fanoušků Bohemians navštívili v minulém týdnu členy Rady Hl. m. Prahy, projednal po tříměsíční prodlevě záměr na nákup tradičního vršovického fotbalového svatostánku Výbor pražského zastupitelstva pro správu majetku. Jeho členové záměr na pořízení stadionu jednohlasně schválili, avšak s výzvou, aby k akvizici finančně přispěla i MČ Praha 10. Zároveň v usnesení doporučili urychlené projednání kauzy Ďolíček v Radě hlavního města.

Fanoušci proto na dnešní zasedání radních přišli opět podpořit záchranu svého milovaného stadionu a odevzdali k rukám primátorky Krnáčové petici "Zachraňte Ďolíček". Podporu této výzvě v minulých měsících vyjádřilo svými podpisy 6615 osob. Podle některých informací by mohli radní rozhodnout o budoucím osudu Ďolíčku a Bohemky již na svém příštím zasedání v úterý 1. března.

 

Konec kauzy klokan? Soud zamítl žalobu proti střížkovské “Bohemce“

25.2.2015 / http://sport.aktualne.cz

Ani se nechce věřit, že ten případ stále žije. Už přes deset let běhá po soudech spor mezi prvoligovými Bohemians Praha 1905 a nynějšími účastníky pražského přeboru Bohemains Praha o tom, kterému z fotbalových klubů patří tradiční název a logo s klokanem. Ve čtvrtek ale Městský soud v Praze zamítl žalobu vršovické Bohemky proti té střížkovské, která tak smí název i logo s klokanem dál používat.

Žalované straně se podařilo prokázat, že měla právo užívat značku Bohemians už před rokem 2005, kdy si tehdy ještě AFK Vršovice (nyní Bohemians Praha 1905) na logo registroval ochrannou známku.

Vršovický klub naopak argumentoval tím, že to byl právě on, kdo ve zmiňovaném roce odkoupil od správce konkurzní podstaty FC Bohemians práva k soutěžím a historickou kontinuitu, kterou posléze uznal i tehdejší Českomoravský fotbalový svaz. A protože tým Bohemians Praha 1905 je pokračovatelem příběhu o tom, jak si český fotbalový celek přivezl z Austrálie symbol klokana, práva na užívání značky má tedy výhradně on.

Jenže je v tom háček. Podle žalované strany získala Bohemians Praha už na začátku roku 2005 licenční práva na to užívat tuto značku od TJ Bohemians Praha. Do té doby měla toto svolení jen společnost FC Bohemians.

Klokan na hřišti ano, v televizi ne

Miska vah se tedy převážila na druhou stranu. V roce 2011 totiž nejprve Vrchní soud v Praze rozhodl, že název Bohemians smí mezi fotbalovými kluby využívat jen vršovický Bohemians Praha 1905. Zamítl dokonce i odvolání proti rozsudku, protože bylo podané pozdě.

Případ vrátila do hry žaloba střížkovského klubu pro zmatečnost, kterou později soud uznal, stejně odvolání a tím se celá kauza protáhla až do roku 2016.

Čtvrtečním rozsudkem tento maraton “klokanských“ sporů skončit nemusí, kromě toho, že má žalobce právo na odvolání, je tu i nová groteskní skutečnost.

Zatímco klub Bohemians Praha 1905 si v roce 2005 registroval ochrannou známku na logo s klokanem v dvojkruží pro pořádání fotbalových soutěží, v Bohemians Praha tamní vedení nelenilo a v mezidobí soudních tahanic si registrovalo podobnou značku s australským vačnatcem na různé druhy výrobků a činností. Mimo jiné také na tvorbu televizních a rozhlasových programů.

"Jinými slovy, sice v rámci zápasů můžete mít na dresech klokany, ale jakmile to bude přenášet televize, už jsou práva na naší straně," uvedla během jednání právní zástupkyně Bohemians Praha Monika Nezbedová.

Spor tedy může pokračovat. Vršovický klub má nyní 15-ti denní lhůtu na odvolání…

U Litavky - 27.2.2016 - 2 480 diváků

Branky:

1. FK Příbram: Hruška - Sus, Chaluš, Tregler, Mudra -

Rezek (79. Moravec), Krameš (46. Vošahlík), Hnaníček,

Pilík, Štípek (83. Suchan) - Bednář
Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Gajič, Havel - Švec

(75. Šmíd) - Bartek, Lulič (74. Akulinin), Čížek (85. Mikuš), Mosquera - Schick

Peter Čögley bojuje o míč s příbramským hráčem Rezkem.

Ďolíček - 5.3.2016 - 4 633 diváků

Branky: 28. Schick - 93. Potočný

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Švec - Acosta (46.Jirásek), Hubínek, Čížek, Bartek (89. Akulinin) - Schick (64. Mikuš)
FK Teplice: Chudý - Hora, Lüftner, Tsiskaridze, Krob -

Kodeš - Gregáň (79. Nivaldo), Vachoušek, Kukec (70.Táborský), Fillo - Kapolongo (55. Potočný)

Patrik Schick se raduje z gólu, přibíhá Rafael Acosta.

Choreo před domácím utkání s Teplicemi…BOJ O ĎOLÍČEK se dostává do finální verze…!!!

Magistrát už řeší kauzu Ďolíček.

Jednání o koupi stadionu podpoří demonstrace fandů Bohemians.

11.3.2016 / sport.aktualne.cz

Kauza Ďolíček, spojená se stadionem fotbalistů Bohemians, by se měla v úterý dostat na zasedání rady hlavního města Prahy. Jde o to, že by právě Praha měla stadion od jeho současného privátního vlastníka koupit. Hovoří se o ceně 134 milionů korun.

„V úterý to dám na radu města a uvidíme, jak budou kolegové hlasovat. Ale vidím to pozitivně,“ řekl Libor Hadrava, radní za ANO, v jehož gesci je městský majetek. V případě, že politici koupi vršovického stadionu odsouhlasí, bude se ještě jednat o ceně a následně to projedná zastupitelstvo.

„Jako fanoušek věřím, že Bohemka dál bude hrát ve Vršovicích, kam patří. Jako Slavie hraje v Edenu a Sparta na Letné, tak Bohemians mají hrát v Ďolíčku,“ podotkl k věci další radní Jan Wolf (Trojkoalice).

Fotbalový klub Bohemians si tak může gratulovat, že se mu politiky podařilo po delším čase nečinnosti rozhýbat. Ve fotbale totiž letí čas mnohem rychleji než v říši městských úředníků. A právě klub Bohemians Praha 1905 se kvůli tomu začal dostávat  do velkých problémů.

Stadion, na němž hrává, vlastní společnost Bohemians Real, s níž má klub Bohemians Praha 1905 uzavřenou nájemní smlouvu do 30. června letošního roku. A všichni napjatě čekali na další kroky magistrátu, nikdo nevěděl, co bude dál.

"Potíž je v tom, že v rámci licenčního řízení bychom už nyní měli předložit Fotbalové asociaci ČR nájemní smlouvu ke stadionu pro příští soutěžní ročník," říká Darek Jakubowicz, ředitel klubu.

Jenže dokud se k věci nějak konkrétněji nepostaví městská rada, případně v další fázi i zastupitelstvo, bude situace natolik nejistá, že klub od majitele stadionu nájemní smlouvu nedostane.

"My jsme víceméně otevření všemu. Ale z magistrátu se nám ozvali jedinkrát, někdy loni v létě, že by případně Praha chtěla stadion koupit. Ovšem od té doby s námi nikdo oficiálně nejednal, pokud vím, ta věc ani neprošla zastupitelstvem, nic se tam neděje," říká k situaci Lukáš Eichinger, advokát, který hovoří jménem společnosti Bohemians Real, jež stadion vlastní.

Jeden nucený exil už "klokan" oplakal

Fotbalový klub Bohemians 1905 nutně potřebuje, aby se situace nějak vyřešila nejpozději do 23. května. "To je nejzazší datum pro odvolání v licenčním řízení. Do té doby nájemní smlouvu potřebujeme," říká Darek Jakubowicz.

Pokud by ji "klokani", jak se klubu přezdívá, do té doby neměli, museli by se z Ďolíčku stěhovat někam jinam. "A to fanouškům nemůžeme udělat," říká ředitel klubu. Už v roce 2010 se klub kvůli licenčním podmínkám dočasně přestěhoval do sousedního Edenu - a příznivci klubu to tehdy nesli velmi těžce.

"Radní pro majetek pan Hadrava nám slíbil, že tu záležitost se stadionem úterní radě města předloží," říká Jakubowicz.

"Na čtvrteční operativní radě s kolegy projednáme, co s tím dál, jak to uchopit a kde vůbec vzít peníze. Protože odbor majetku na to v rozpočtu peníze určitě nemá,“ řekl reagoval Libor Hadrava ve středu večer. "A nějakých 130 milionů není žádná levná záležitost,“ doplnil s tím, že ony miliony nebude ani jednoduché sehnat.

Ovšem jednání bylo úspěšné a Hadrava nyní slibuje, že v úterý předloží tuto agendu radě města. Právě na úterý se fanoušci klubu svolávají na Mariánské náměstí, aby tam pokojnou demonstrací záměr města koupit Ďolíček podpořili.

O tom, že se stadion přesune do vlastnictví municipality, se jedná už od roku 2011. Mělo se za to, že jej koupí Městská část Praha 10. Její zastupitelstvo dokonce přijalo usnesení, že městská část za Ďolíček vyplatí jeho privátním vlastníkům 49 milionů a navrch přidá pozemek vedlejšího škvárového parkoviště v odhadní ceně 60 milionů korun.

Jenže tato transakce podléhala schválení magistrátu. A tehdejší primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) tento obchod zásadně odmítl. Objevovaly se v té době spekulace, že skutečným vlastníkem stadionu je Tomáš Hrdlička, někdejší kmotr ODS. Tomu mnozí přičítali jako prvotní úmysl snahu stadion Bohemians zbořit a postavit na jeho místě developerský projekt. Posléze se objevila varianta, že by nový projekt mohl vyrůst na zmíněném škvárovém parkovišti. Jenže ani to se nestane.

Nová varianta: Bez směny pozemku, za 134 milionů

Letos v únoru přišel magistrátní výbor pro majetek s jednoznačným stanoviskem, že žádná směna pozemků při chystaném obchodu není možná. Začalo se pracovat s variantou, že za 134 milionů koupí stadion hlavní město Praha, případně s finanční spoluúčastí městské části Praha 10.

Majitel stadionu, společnost Bohemians Real, která o variantu se směnou pozemku původně hodně stála, už na tuto možnost podle všeho rezignoval. "My jsme víceméně otevření všemu. Jen už bychom byli rádi, kdyby s námi začal o té věci reálně někdo jednat," říká Lukáš Eichinger.

Co se týče fotbalového klubu Bohemians Praha 1905, ten se kvůli situaci se stadionem ocitá v nelehké roli, ale už je na podobné tahanice zvyklý. "Podobnou situaci jsme řešili i loni. Dokonce nás tenkrát oslovili, jestli bychom nechtěli hrát na stadionu Viktorie Žižkov. Pevně doufám, že tentokrát podobné varianty nebudeme nuceni rozvíjet," říká Darek Jakubowicz, ředitel klubu a společně s otcem Dariuszem jeho spolumajitel.

Nedělá si iluze, že do 23. května, kdy končí odvolací fáze licenčního řízení, by byl stadion prodaný. "To se asi nestihne, je potřeba učinit v tom procesu spoustu úkonů, nicméně máme s majitelem stadionu domluveno, že pokud dá do té doby magistrát jasně najevo, že k obchodu dojde, tak bychom tu nájemní smlouvu měli dostat. S dodatkem, že v průběhu její platnosti by mělo dojít ke změně majitele stadionu," vysvětluje Darek Jakubowicz.

 „Budeme jednat, ale snad majitel smlouvu ještě prodlouží, než vyřešíme finance a samotné odkoupení,“ podotýká k tomu pražský radní Libor Hadrava.

Jeho kolega z rady Jan Wolf má o věci velmi konkrétní představu: „Nesmyslné by bylo, aby se Praha 10 podílela na koupi 45 miliony, když ty peníze nemá a nemá ani koalici,“ řekl Wolf. „Budeme také chtít, aby parkoviště, které leží vedle potoka Botiče, bylo přiděleno městu a abychom ty pozemky mohli spojit.“

Klokani před utkáním se Slováckem, zleva: Michal Šmíd, Michal Hubínek, Michal Švec, Rafael Acosta a Milan Jirásek.

Doosan Arena - 12.3.2016 - 10 365 diváků

Branky: 36. a 56. Ďuriš

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hubník, Hejda, Limberský (46. Petržela) - Hořava, Hrošovský - Rajtoral, Kolář (79. Vaněk), Kovařík - Ďuriš (87. Holenda)
Bohemians: Fryšták - Čögley, Krch, Šmíd, Prošek - Švec - Čížek (86. Acosta), Hubínek, Jirásek (86. Mikuš), Mosquera - Schick (86. Akulinin)

Hubínek a Čögley v souboji s plzeňským protihráčem.

Ďolíček - 19.3.2016 - 4 571 diváků

Branky: 59. Hubínek, 64. Mosquera

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Acosta

(85. Čížek), Hubínek (90. Akulinin), Švec, Jirásek (80. Gajić), Mosquera - Schick
1.FC
Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Civić - Biolek, Valenta (69. Kone), Šumulikoski, Sadílek (73. Diviš), Havlík - Došek

Jhon Mosquera se raduji z druhého gólu v sítí Slovácka.

Klokani před utkáním v Plzni, zleva: záložník Jhon Mosquera, brankář Tomáš Fryšták a kapitán Daniel Krch.

Bojovně naladěné choreo fanoušků Bohemians před domácím utkání se Slováckem…aneb BOJ O ĎOLÍČEK vrcholí!!!

Michal Hubínek se raduje se spoluhráči z gólu proti Slovácku. Zleva: Mosquera, Hubínek, Schick, Čögley, Acosta a Havel.

14.3.2016 / Setrvání Bohemky v Ďolíčku je opět na vážkách

Klub nemá díky liknavosti Hl. m. Prahy prodlouženou nájemní smlouvu.

14. březen, je termínem k podání veškerých podkladů pro licenční řízení FAČR. Bohemians se ocitají v podobné tísni jako vloni touto dobou, kdy majitel stadionu Bohemians Real, a.s. prodloužil nájemní smlouvu až na poslední chvíli. Díky tehdejšímu vyjádření Hl. m Prahy, jež deklarovalo úmysl dohodnout se s majiteli na odkupu stadionu, se podařilo dosáhnout v odvolacím řízení na licenci pro ligovou sezónu 2015/2016. Hlavní město Praha však do dnešního dne v rozhodovacím procesu ohledně stadionu nijak nepokročilo, a proto hrozí nebezpečí, že loňská benevolence už se opakovat nemusí. Nad osudem Bohemky v Ďolíčku se tak opět stahují mračna.

Politické vedení Hlavního města Prahy má již sice podle informací klubu několik měsíců všechny potřebné podklady shromážděny, dosud však chyběla politická vůle předložit materiál ke schválení radě a zastupitelstvu. Magistrát si nechal vypracovat nový znalecký posudek na cenu stadionu a pozemků a dohodl se s majiteli na kupní ceně ve výši 134 mil. Kč. Podle připravovaných podkladů pro jednání radních měl být původní termín předložení materiálu na jednání rady 19. ledna. Do dnešního dne se však z neznámých důvodů na program rady záchrana stadionu nedostala.

Do akce se proto v průběhu února vrhlo Družstvo fanoušků Bohemians. Jeho vedení organizuje každý týden před jednáním Rady Hl. m. Prahy návštěvu fanoušků na magistrátu. Politici dokázali, že jim tento apel není lhostejný, když se podařilo odkup stadionu projednat a schválit v půlce února alespoň na majetkovém výboru zastupitelstva, který požádal radního pro majetek Libora Hadravu o předložení materiálu na jednání Rady. Ten však se zařazením bodu na jednání dosud otálel.

Vedení klubu a DFB se tak rozhodlo svolat na dnešní dopoledne do Ďolíčku tiskovou konferenci, na níž seznámilo novináře se svízelnou situací klubu. Na konferenci byl přizván i licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar, který deklaroval, že za současného stavu klubu licence být udělena Bohemce nemůže. "Termín pro rozhodnutí o případném odvolání klubu je sice 23. května, licenční tribunál však musí mít podklady pro finální verdikt s předstihem, alespoň v polovině května. Do té doby se budeme snažit Bohemce všemi prostředky pomoci, aby se podařilo vše na městě dotáhnout," deklaroval zájem FAČR o zachování tradičního fotbalového chrámu Rýznar. "Pokud se to však nepodaří a klub nebude mít k tomuto datu zajištěný pronájem Ďolíčku či alespoň jiného stadionu na území Prahy, bude moci nastoupit v příští sezóně nejvýše v České fotbalové lize," dodal k přítomným novinářům. Při nutnosti dodržení všemožných termínů to v praxi znamená, že pokud materiál neprojedná s kladným výsledkem březnové zastupitelstvo Hl. m. Prahy, Bohemka první ani druhou ligu v Ďolíčku pravděpodobně hrát nebude.

 

16.3.2016 / Bohemka je v krizové situaci

Rada Hlavního města koupi stadionu neposvětila.

Po dlouhém, mnohaměsíčním otálení se podařilo konečně včerejšího dne projednat na Radě Hlavního města Prahy materiál, týkající se možné koupě stadionu v Ďolíčku a tím i jeho záchrany pro další fotbalové generace. Výsledek je však pro Bohemku a zástupy věrných Klokanů prozatím nešťastný.

Rada se nepostavila k pořízení stadionu do majetku hlavního města zamítavě, zároveň s ním ale ani nevyjádřila souhlas.

Rada prozatím pouze zaúkolovala radního Libora Hadravu dopracováním materiálu. Hnutí ANO se nelíbí dojednaná kupní cena nemovitosti a při jednání s vlastníkem stadionu se má Hadrava snažit o její snížení. Má dále vyvolat jednání s MČ Praha 10 o případné formě její spoluúčasti na celém obchodu. Představitelé desítky dosud marně čekají na jakýkoliv podnět k řešení situace - z magistrátu se jim dodnes nikdo oficiálně ve věci tohoto záměru neozval, přestože k tomu radní Hadrava byl vyzván majetkovým výborem již téměř před měsícem a na radu tak už mohl včera přijít s výsledky těchto jednání. Dále by se měl vypracovat návrh komplexního řešení využití celého areálu včetně ekonomické rozvahy. To vše má být předloženo k jednání rady opět za dva týdny, tedy 29. března. Dva týdny, o něž se prodlouží nejistota Bohemky ohledně další budoucnosti - podmínky a termíny licenčního řízení již byly popsány v minulých článcích. Klokani se můžou v případě, že se za ně naše město nepostaví, velmi snadno ocitnout v ČFL a navíc mimo svůj tradiční stadion.

V prosinci minulého roku se stal členem Družstva fanoušků Bohemians dlouholetý Klokan a současný hráč A mužstva David Bartek. „V době, kdy fanoušci zachraňovali samotnou existenci klubu, jsem byl v dorostu a nebyl jsem úplně ekonomicky schopný. Nyní je situace jiná, a když se naskytla příležitost, že bych do DFB mohl vstoupit a poslat nějaké peníze, neváhal jsem,“ řekl první člen družstva v kabině.

Přesně tak, první, ale ne poslední! Po prosincovém vstupu Davida Bartka ho totiž na začátku letošního roku následovala celá kabina, tedy hráči, masér i kustod. „Jsem rád, že se toho chytli i ostatní hráči a rozhodli se do DFB vstoupit,“ okomentoval pozitivní rozhodnutí svých spoluhráčů Bartek.

Družstvo fanoušků Bohemians má nyní přes dva tisíce členů, kteří se rozhodli buď jednorázově, či opakovaně pomáhat klubu, a to nejenom finančně. DFB do klubu poslalo za deset let přes 12 milionů korun prostřednictvím členských vkladů, jednorázových příspěvků, organizovaných brigád na zvelebení okolí stadionu i jeho útrob, či se opětovně zavedla distribuce plastových vratných kelímků při utkáních v Ďolíčku.

Hráči se nyní rozhodli taktéž pomoci a ukázat výjimečnou propojenost mezi klubem a hráči, Družstvem fanoušků Bohemians a samotnými fanoušky, která u Bohemky opět potvrzuje vizitku rodinného klubu.

Věřím, že tento krok nebude ojedinělý, postupem času z toho vznikne tradice a každý hráč, který kdy projde klubem u A mužstva, se stane zároveň i členem Družstva fanoušků Bohemians,“ sdělil pro Virtuální Ďolíček tiskový mluvčí Tomáš Mutinský. S lehkou nadsázkou se dá říci, že se nyní stali hráči sami sobě šéfy. Každý z nich totiž vlastní alikvotní část klubu, ve kterém právě hraje.

30.3.2016 / Klokani úspěšně reprezentovali!!!

Reprezentační dres ČR do 21 let oblékli hned tři nominovaní klokani, kteří se v národním dresu opravdu činili, kdy Patrik Schick ve dvou zápasech proti Lotyšsku a Maltě vstřelil neuvěřitelných pět branek, Milan Havel přidal branku jednu.

31.3.2016 / Zastupitelé odhlasovali odkup Ďolíčku

Fanoušci sledovali hlasování přímo na Magistrátu.

Na zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy byli od brzkých hodin přítomni i fanoušci našeho klubu. Ráno se před budovou na Mariánském náměstí sešlo hned několik desítek fanoušků, aby vyjádřili podporu k připravenému bodu 4057 o odkupu stadionu Ďolíček do vlastnictví hl. m. Prahy.

Tento bod byl zařazen na pevný čas v 15 hodin, tudíž se před třetí hodinou odpoledne začal prostor pro veřejnost přímo v zasedací místnosti Zastupitelstva velmi rychle plnit. I před budovou Magistrátu alespoň na dálku vyjadřovali podporu další fanoušci Bohemians, kteří se dovnitř již nevešli.

Po dvouhodinové pasáži projevů se odebrali zastupitelé na patnáctiminutové jednání jednotlivých klubů. Po něm přišlo na řadu samotné hlasování, nejdříve pozměňovacích návrhů, poté o samotném bodu jednání - tedy odkupu stadionu Ďolíček. Po chvíli nervozity celý sál vybouchl radostí! Zastupitelé odhlasovali návrh v poměru 56 pro návrh, 2 se zdrželi hlasování a ani jeden zastupitel nehlasoval proti.

"Je to pro nás určitě velké vítězství, teď jsme ještě ve strašné euforii. Určitě budeme muset poděkovat hodně lidem, kteří kolem toho běhali a prosazovali to. Je to velký úspěch a hlavně je zajištěna budoucnost první ligy v Ďolíčku pro náš klub," řekl ředitel klubu Darek Jakubowicz. "Čekali jsme, že by to mohlo projít o pár hlasů, ale rozhodně ne v tomhle poměru. Je to neuvěřitelné," přidal.

Klub Bohemians Praha 1905 by rád poděkoval všem hlasujícím radním, zastupitelům, ale i fanouškům, kteří vyjádřili podporu legendárnímu stadionu, a zachránili tak tradiční značku v Praze. Děkujeme!!!

Velký bohemák Ivan Trojan během svého vystoupení.

Fanoušci Bohemians během jednání zastupitelstva.

„Už je to uděláno, už je to hotovo!!!“…aneb radost fanoušků Bohemky po jednání zastupitelstva o odkupu Ďolíčku.

Ďolíček - 2.4.2016 - 4 923 diváků

Branky: 44. Sackey

Bohemians: Zlámal - Čögley, Šmíd, Krch, Havel - Acosta

(63. Čížek), Jirásek, Švec, Hubínek (71. Lulič), Mosquera

(63. Bartek) - Schick

FC Slovan Liberec: Koubek - Coufal, Pokorný, Hovorka, Sýkora - Breite, Sackey (71. Bartošák) - Jefremov, Shala, Vůch (65. Folprecht) - Bakoš (77. Luckassen)

Záložník klokanů, Milan Jirásek.

Městský stadion Brno - 8.4.2016 - 4 022 diváků

Branky: 11. Švec vlastní, 76. Škoda - 3. Čížek

FC Zbrojovka Brno: Melichárek - Hyčka, P. Buchta,

Košťál, Keresteš - Pašek (76. Chrien), Lacko, Škoda,

Zoubele (89. Jovanović), Lutonský (71. Brigant) - Řezníček
Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel (82. Bartek) - Acosta, Čížek (76. Akulinin), Švec, Jirásek, Mosquera - Schick

Neúnavný a nestárnoucí Tomáš Čížek je v úžasné formě!

Klokani před utkáním s Brnem, zleva: obránce Michal Švec, záložník Jhon Mosquera a obránce Milan Havel.

Porážka, která je nebolí. Klokani dosáhli zásadní výhry na radnici.

3.4.2016 / www.sport.cz

„Hlavní je, že jsme měli štěstí na radnici. Nemůže se nás držet pořád...“ Konstatování jednoho z fanoušků fotbalové Bohemky věrně ilustruje situaci. Klokany tentokrát ligová porážka s Libercem (0:1) nebolí. V týdnu pro ně byla zásadní bitva o Ďolíček. A tu na radnici vyhráli, magistrát jejich stadión odkoupí. „Byl bych hloupý, kdybych chtěl měnit vítězství na radnici za tři body. Je dobře, jak to dopadlo,“ poukazuje záložník Michal Hubínek.

Zásadní týden pro celý klub. Přijít o Ďolíček, kdo ví, jak by to s fotbalisty Bohemians Praha 1905 dopadlo. Všichni hráči také vstoupili do Družstva fanoušků. Včetně Michala Švece, který u Botiče jen hostuje od sousedů z Edenu. „Dění na radnici jsme samozřejmě pozorně sledovali. Na zápas jsme se nicméně připravili tak, jak jsme měli. Nic jsme nepodcenili," ujišťuje Švec.

„Před zápasem jsem se snažil na dění kolem stadiónu nemyslet. Už jen proto, že to na radnici dobře dopadlo, jsme chtěli přidat vítězství také na hřišti. Hnalo nás to dopředu, ale zápas měl krutý průběh. Sami jsme čtyřikrát trefili tyč nebo břevno, jediný gól pak dostali z pološance," přidává se Michal Hubínek.

Kdykoliv jindy by po takovém utkání nářky nebraly konce. Klokani si však tentokrát moc dobře uvědomují, že vítězství na radnici je mnohem zásadnější než případné tři body s Libercem.

Jeden z bojů odpadne, vítá kouč

„Ani já bych neměnil. Stadión je pro nás důležitý. Člověk situaci vnímá a je ztotožněný s Bohemkou. Konkurz nás hodně tíží, jsem rád, že se vyřešil stadión a dotáhne se to do konce. Jeden z bojů nám tak odpadne," zdůrazňuje trenér Roman Pivarník.

Zápas samotný se dostal do stínu hlavní události týdne. „To víme, ale ne u hráčů, plníme si své povinnosti. Větší problém byl, že během pauzy jsme měli tři, čtyři hráče mimo. Jsme malý klub, nejsme na takovou situaci zvyklí jako ti velcí. Liberec naskočil do rytmu již v poháru na Spartě. Pozitivní je, že jsme byli celý zápas lepší. Příprava byla v pořádku," líčí Pivarník.

„Gratuluji Bohemce k vyřešení situace se stadiónem. Od tří let jsem sem chodil na každý zápas a vím, jaký je to chrám fotbalu. Celý den jsem pak také vzpomínal na Lukáše Přibyla. Trénoval jsem ho jako dorostence v Čechii, v Bohemce i ve Spartě byl mým nadřízeným. Byli jsme si blízko," poukazuje trenér Liberce, Trpišovský.

„Celý první poločas jsme dominovali. A i když to nebylo herně úplně podle mých představ, tak jsme byli o hodně lepší. Ale asi nám nebylo souzeno dát gól. Trefili jsme dvě břevna, dvě tyče a další šance brankář chytil. A ze dvou střel na bránu jsme z úhlu zase inkasovali," kaboní se Roman Pivarník, trenér Bohemians.

Před utkáním se Spartou Praha byl mezi “Legendy Bohemians“ přijat Marek Nikl. Zleva: kapitán klokanů Daniel Krch,

ředitel klubu Darek Jakubowicz, maskot klokan, Marek Nikl a Petr Svoboda, předseda dozorčí rady.

Jasné a výstižné choreo “kotle“ před domácím utkáním se Spartou Praha.

Ďolíček - 17.4.2016 - 5 000 diváků (vyprodáno)

Branky: 10. Acosta, 50. Šmíd - 36. Lafata, 63. Dočkal

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Acosta, Lulić (65. Gajić), Švec, Jirásek, Mosquera - Čížek

(86. Prošek).
AC Sparta Praha: Bičík - Konaté, Nhamoinesu, Kováč

(62. Juliš), Frýdek - Šural (74. Fatai), Dočkal, Mareček, Matějovský (57. Brabec), Krejčí - Lafata

Klokan Michal Šmíd v souboji před brankou Sparty.

Jihlava - 23.4.2016 - 3 048 diváků

Branky: 39. Hronek - 42. Šmíd, 54. Hubínek

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Kukoľ, Krejčí, Šourek, Urdinov - Kučera, Šulek - Bazal (71. Voltr), Hronek, Vaculík (64. Nerad) - Dvořák (87. Jungr)
Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Acosta, Hubínek (84. Gajič), Švec, Lulič (55. Bartek), Mosquera - Čížek (63. Akulinin)

Tomáš Čížek během utkání s Jihlavou, vzadu Jhon Mosquera.

Michal Šmíd právě vstřelil Spartě gól na 2:1 a zaplněný bohemácký “kotel“ je ve varu!!!

Konkurzní kauza Bohemians ukončena!!!

Majitel klubu splnil svůj slib, konkurz je vyřešen.

29. duben 2016, datum, které bude zapsáno v historii Bohemky zlatým písmem. Dnešního dne byla odstřihnuta velká koule u nohy bránící Bohemce jedenáct let v rozletu. Koule s nápisem konkurz.
Dnes ráno se sešli majitelé Bohemians, zastoupeni předsedou představenstva Dariuszem Jakubowiczem, místopředsedou představenstva Ondřejem Novotným a JUDr. Pavlem Fráňou, aby provedli úhradu poslední částky potřebné k vyrovnání konkurzního dluhu zkrachovalé FC Bohemians Praha, a.s.

Za účasti správce konkurzní podstaty Roberta Hynka byla uhrazena poslední částka v symbolické výši 1.905.000 Kč, která doplnila již předešlé platby nutné k uspokojení věřitelů. Podstatnou částkou převyšující milion korun se již v minulosti zavázalo přispět i Družstvo fanoušků Bohemians, které za pouhé dva měsíce již dokázalo mezi svými členy vybrat na úhradu konkurzu 400.000 Kč.

Na základě úhrady veškerých dlužných pohledávek byla dnes podepsána Dohoda o narovnání, která znamená konec jedenácti let boje s konkurzem FC Bohemians Praha. „Tímto krokem je konkurz fakticky ukončen,“ raduje se ředitel klubu Darek Jakubowicz.

Bohemka může již tedy nerušeně pokračovat ve sportovním rozvoji. Na cestě od krachu, který klub překonal jen díky pomoci fanoušků, vede mnoho let klub Dariusz Jakubowicz. „Mým základním cílem bylo ukončit konkurz a vyřešit stadion, což jsem i veřejně slíbil. Nyní je jasné, že obojí se podařilo, a jsem šťastný, že v nové sezóně už se budeme moci poprvé v éře znovuzrozené Bohemky věnovat plně fotbalu,“ těší se na světlejší budoucnost předseda představenstva.

„Je to bez nadsázky historická chvíle v dějinách Bohemky,“ nešetří superlativy Ondřej Novotný, místopředseda představenstva klubu, který je v současnosti také jediným majitelem akcií FC Bohemians Praha v konkurzu. V obou pozicích vystřídal nedávno zesnulého Vladislava Suchého. „I za Vláďu jsem nesmírně šťastný, že se podařil tento letitý souboj se zlem za záchranu Bohemky dotáhnout do konce. On vlastně upekl ten dort, z něhož teď slízávám smetanu. Na všechny, kteří dokázali dotáhnout Bohemku přese všechna úskalí až k dnešnímu velkému okamžiku, bychom neměli nikdy zapomenout.“

Bohemians Praha 1905 tedy vstupují do nové éry. Nesmírné handicapy, které vyčerpávaly klub po stránce finanční i lidské, jsou nyní odstraněny!!!

Konkurzní kauza Bohemians ukončena!!! Zleva: Ondřej Novotný, Dariusz Jakubowisz, JUDr. Pavel Fráňa a Robert Hynek.

Klokani před utkání se Slávií, zleva: kapitán Daniel Krch, maskot klokan, brankář Zdeněk Zlámal a útočník Patrik Schick.

Ďolíček - 1.5.2016 - 5 000 diváků (vyprodáno)

Branky:

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Acosta, Bartek (90. Gajić), Švec, Jirásek, Mosquera - Schick

(67. Akulinin)

SK Slavia Praha: Pavlenka - Bořil, Deli, Bílek, Frydrych - Mihalík (68. Zmrhal), Souček, Hušbauer (88. Piták), Barák - Mešanović (68. Kenia), Škoda

Peter Čögley v domácím utkání se Slávií Praha.

Městský stadion Vítkovice - 7.5.2016 - 4 580 diváků

Branky: 50. Hrubý (pen.) - 6. Schick, 45. Bartek

FC Baník Ostrava: Šrom - Celba (46. Dostál), Kaša, Vraštil, Lučić (46. Granečný) - Meschaninov, Hrubý - Mondek, Azevedo, Holzer - J. Šašinka (75. Červenka)
Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Acosta, Bartek, Švec, Jirásek (76. Hubínek), Mosquera (85. Gajič) - Schick (63. Akulinin)

David Bartek v souboji s protihráčem z Baníku Ostrava.

Výpravné a vtipné choreo “kotle“ Bohemky během vršovické derby se Slávií Praha.

Koruna pro krále Vršovic zůstává Bohemce!!! Zelenobílí borci jsou ve vršovickém derby i nadále neporaženi.

Již od září roku 2014, kdy náš klub srazil v Ďolíčku Slavii dvougólovým přídělem, neodešli klokani z lokálního derby poraženi.

Ďolíček - 11.5.2016 - 4 702 diváků

Branky: 38. Lulič, 61. Acosta

Bohemians: Zlámal - Hašek (90. Škerle), Krch, Šmíd,

Havel - Acosta, Lulič (70. Gajič), Švec, Jirásek (87. Akulinin), Mosquera - Schick
FK Mladá Boleslav: Diviš - Pauschek, Kúdela, Čmovš, Fleišman - Ščuk, Takács (58. Baroš) - Jánoš, Čermák,

Přikryl - Magera (46. Kalabiška)

Karlo Lulič se raduje z gólu, spolu s ním i Šmíd a Mosquera.

Letná, Zlín - 14.5.2016 - 3 484 diváků

Branky: 52. Jordan - 76. Schick / ČK: 54. Šmíd (Bohemians)

FC Fastav Zlín: Dostál - Pazdera, Hubáček, Jugas, Matějov -

V. Vukadinovič, Holík, Janíček (77. Motal), Koreš - Poznar, Jordan (68. Fantiš)
Bohemians: Zlámal - Hašek, Krch, Šmíd, Havel - Hubínek (90. Hradecký), Lulič (57. Škerle), Švec, Jirásek (86. Gajič), Mosquera - Schick

Milan Havel v souboji se zlínským protihráčem.

Konečné tabulky Synot ligy 2015/2016

16.5.2016 / Objevem roku Patrik Schick

V sobotu mužstva odehrála poslední zápasy Synot ligy ročníku 2015/16, ovšem oficiální konec čekal kluby až v neděli. Na slavnostním Galavečeru Synot ligy v Národním domě na Vinohradech byl ročník oficiálně ukončen, hned po vyhlášení všech oficiálních anket. A v jedné z nich zaznamenal výborný úspěch i mladý útočník Klokanů Patrik Schick, hostující v našem klubu ze Sparty Praha. V probíhající kvalifikaci na evropský šampionát se pod vedením trenéra Vítězslava Lavičky trefil již osmkrát. Připsal si stejný počet vstřelených branek jako v zelenobílém dresu. Je tedy nejlepším klubovým střelcem v kádru Bohemians, zároveň i v dresu Lvíčat. V kategorii Objev roku porazil své největší konkurenty - Tomáše Součka (Slavia) a Lukáše Juliše (Sparta) - o skvělých padesát bodů. Moderátor večera Libor Bouček se při krátkém rozhovoru s Patrikem Schickem zmínil i o perfektních fanoušcích Klokanů. "Musím říct, že fanoušci byli skvělí. Moc jim děkuji za podporu," jasně potvrdil mladý útočník. "Byl to pro mě přínosný rok v Bohemce a nakonec i úspěšný," říkal Schick s radostí.

Další úspěch zaznamenal trenér Roman Pivarník, který se v kategorii Trenér roku umístil na děleném pátém místě, společně s lodivodem sparťanského mužstva Zdeňkem Ščasným. V anketě Cena Lukáše Přibyla, určené pro kluby s nejlepší komunikací s fanoušky, se umístila Bohemka na třetím místě, hned za mistrovskou Viktorií Plzeň a druhou Spartou Praha.

...podle hlasování fanoušku na ofic. stránkách Bohemky!!!

...podle hlasování fanoušku na ofic. stránkách Bohemky!!!

3.5.2016 / Pohled Tomáše Nohejla: LIGU VYHRÁLI KLOKANI

Fotbalová liga z pražského pohledu? Pyšná Sparta zase bez titulu. Čínská Slavia nejspíš (zase) bez pohárů. Dukla bez vojenské podpory a stále bez diváků.

Pokud se za tři zápasy ještě nesmočí do sestupového bahna, mohou se radovat jen Bohemians. Zato čtyřnásobně, tedy i za všechny ostatní. Zaprvé, což je vidět nejvíc, z vylepšené hry i výsledků. Zadruhé a za třetí, což se (snad) projeví už za rok, z odstranění břemen konkursu i záboru stadionu, která dlouhá léta všechny pravověrné klokany brutálně dusil. A začtvrté, což je možná nejcennější hodnota, z obrovského étosu zelenobílého společenství, které se semklo a všechna protivenství přestálo. Aniž by se muselo zaprodat ďáblu či komukoliv, nebo jinak ponížit.

A zůstalo tak klubem, se kterým se slušný člověk, milující fotbal, avšak neschopný akceptovat praktiky jeho českého prostředí, nemusí stydět identifikovat. A vodit tam své děti.

 

ZPĚT

ÚVODNÍ STRÁNKA