wz

• STADION BOHEMIANS •

 

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

ĎOLÍČEK, stadion Bohemians - nejdéle sloužící prvoligový stadion v Česku - dnes jistě není nejmodernější fotbalový stadion, nesplňuje ty nejnáročnější požadavky dnešní doby, ale je svými zelenobílými ctiteli milován, jako málokterý fotbalový stadion. Atmosféra v Ďolíčku je neopakovatelná, nenahraditelná a stadion má nenahraditelný “genius loci“. V Ďolíčku je možné zažít mimořádnou atmosféru pravého fotbalového “kotle". Již léta tak platí heslo: "KDO NEBYL NA BOHEMCE, NEBYL NA FOTBALE!!!"

Název stadionu: ĎOLÍČEK (původně “Dannerův stadion Bohemians“)                                 

Uvedení stadionu do provozu: 27. března 1932 (částečné rekonstrukce v roce 1971, 2003 a 2007)

Adresa stadionu: Vršovická 31, 101 00  Praha 10

Kapacita stadionu: současná kapacita: celkem: 5 000 diváků

Kapacita před stavebními úpravami v létě 2003 (kvůli projektu Stadiony 2003): celkem: 13 388 diváků, sezení: 3 028 diváků, stání:  10 360 diváků

Kapacita před úpravami v létě 2007 (kvůli nutnosti míst k sezení): celkem: 9 000 diváků, sezení: 3 800 diváků, stání: 5 200 diváků

Osvětlení na stadionu: na hlavní tribunu je osm ramp a na každé osm reflektorů. Naproti hlavní tribuně jsou dva stožáry. Každý stožár je vysoký 31 metrů, dalších 5 metrů je vysoká hlava, na které jsou přidělány reflektory. Na každé hlavě je čtyřiadvacet reflektorů. Na Ďolíček tak září celkem 112 reflektorů.

Rozměry hrací plochy: 105 x 68 metrů

FOTOGALERIE ĎOLÍČKU

                LOGO ĎOLÍČKU

Vedení Bohemians představilo k 95. výročí otevření stadionu v Ďolíčku logo stadionu.

Patronem loga stadionu se stal Karol Dobiaš, legenda nejen Bohemians, ale i reprezentačního mužstva Československa. "Ani ve snu by mě nenapadlo, že budu někdy křtít nové logo Bohemky. Asi jsem pro Bohemku opravdu vážená osoba," podotkl s úsměvem Dobiaš.

Logo zobrazuje hlavní vstupní bránu na stadion, v bílém provedení na zeleném pozadí, pod nímž je v černém obdélníku napsáno velkými písmeny "Ďolíček".

"Snažili jsme se spojit dvě základní vlastnosti - historický odkaz a současnost. Dolíček žije několik desítek let a my jsme teď ten symbol, kult, zhmotnili do grafické podoby," uvedl Jiří Landa z agentury Men on the moon, která se na tvorbě loga podílela.

FOTOGALERIE

Neopakovatelná fotbalová atmosféra…to je NOČNÍ ĎOLÍČEK…!!!

…radost z gólu a fotbalu v Ďolíčku!!!

 

ZPĚT

ÚVODNÍ STRÁNKA