• STADION BOHEMIANS •

 

NOVÝ ĎOLÍČEK

Čas nikdo nezastaví. Ďolíček, který dnes patří Hlavnímu městu Praha, volá po nové generální přestavbě. Všichni fanoušci Bohemky tak teď hledí s nadějí do budoucna, kdy klub s hlavním městem začíná intenzivně jednat o zásadní celkové rekonstrukci stávajícího stadionu Bohemians. Ve Vršovicích u Botiče by tak mohl v dohledné době vyrůst krásný nový moderní stadion. Fanoušci i klub si uvědomují, že rychlá a kvalitní rekonstrukce Ďolíčku je pro další rozvoj a posun Bohemians naprosto nevyhnutelná!!!

Březen

2020

Dne 27. 3. začali v Ďolíčku pracovat geodeti, kteří zaměřují stadion pro 3D model. Nasbíraná data by mohla v budoucnu posloužit pro architektonickou studii a doufejme i stavbu nového stadionu Bohemians!!!

Leden

2020

Zajímavé články věnované připravované rekonstrukci Ďolíčku:

 

FOTO: Zde budou hrát klokani. Podívejte se, jak by měl vypadat nový Ďolíček.

 

Ďolíček 202(?). Přestavbu plánuje klub i majitel, problém není jen v penězích.

 

Šéf Bohemians: Rekonstrukce se dá stihnout za jednu a půl až dvě sezóny.

Prosinec 2019

Klub spustil nový web: www.dolicek.com, který se bude věnovat připravované rekonstrukci ĎOLÍČKU!!!

-          Praha 10 vydala memorandum, kde jasně podporuje revitalizaci Ďolíčku a jeho okolí

-          Magistrát hlavního města Prahy na jaře 2020 vypíše architektonickou soutěž pro Ďolíček a jeho okolí

Z fanouškovského pohledu (pracovní skupina k Ďolíčku) je nejzdařilejší níže uvedená studie rekonstrukce Ďolíčku. Respektuje potřeby klubu, splňuje podmínky manuálu UEFA pro stadiony kategorie 4. Takto rekonstruovaný Ďolíček se vejde v půdorysu na současný pozemek. Studie pana Ing. Arch. Navrátila počítá se zachováním současné konstrukce hlavní tribuny a také s postupnou rekonstrukcí bez nutnosti klubu se někam stěhovat během rekonstrukce.

S touto studií se v současné době „pracuje“, ale vše může být jinak po výše uvedené architektonické soutěži a dalších následných jednáních.

Objemová studie Ďolíčku, MČ Praha 10 / září 2011

Autoři: Prof. Ing. Arch. Arnošt Navrátil, CSc., Ing. Arch. Kamil Švaříček.

 

Architekt Navrátil je osobou nejpovolanější mimo jiné díky jedné důležité referenci - na začátku své kariéry se spolupodílel na projektu výstavby dnešní hlavní železobetonové tribuny v Ďolíčku. Během let se stal mezinárodně uznávaným odborníkem na poli sportovních staveb, dnes je i vedoucím katedry sportovních staveb na Fakultě architektury ČVUT. Dalo by se tedy říci, že povolanější osoba pro zpracování studie rekonstrukce Ďolíčku, by se jen těžko hledala. Architekt Navrátil si splnil svůj: i přes velkou nepřízeň prostorových dispozic pozemku se podařilo vměstnat veškeré nutné zázemí do areálu stadionu tak, že hlavní tribuna i sportovní zázemí klubu zůstane na svém místě. Nutné prostory pro novináře, VIP a zázemí klubu jsou pak v současné fázi studie řešeny formou přístavby na části dnešního náměstíčka, propojené pod současnými ochozy podvěšenými prostory s hlavní tribunou. I na tolik diskutované skyboxy je pamatováno, své místo v případě rekonstrukce najdou zavěšením pod o několik metrů zvýšenou střechou hlavní tribuny. Zásadní rekonstrukce by se tedy týkala hlavní tribuny, výstavba tribuny jižní, projektovaného unikátního třípatrového „bidýlka“ ke Sportovní ulici a rekonstrukce tribuny pod topoly.

 

ZPĚT

ÚVODNÍ STRÁNKA