• ZELENOBÍLÉ TÝMY •

 

● 1940 - 1949

Bohemians AFK Vršovice / 1940

Tento tým zdolal v kvalifikačním turnaji ligy v Ďolíčku dne 19.7.1940 AFK Pardubice (později Tesla) 3:2. Od kapitána Lanhause (zcela vlevo) doprava jsou gólman Lacina, Anger, Chvojka, Češpiva, Mlejnský, Mošnička, Stolař, Rydval, Kareš a Kloubek. Zbývaly poslední dva kroky k návratu do nejvyšší soutěže. A klokani si s nimi věděli rady!

Bohemians AFK Vršovice / 1940

Stojí zleva: kapitána Lanhause, gólman Lacina, Kloubek, Chvojka, Stolař, Češpiva, Mošnička, ???, Anger, Rydval a Kareš.

Bohemians AFK Vršovice / 1940

Mužstvo Bohemians, které po pěti letech divizního vyhnanství vrátilo klokany zpátky mezi elitu! Stojí zleva: Anger, Stolař, Sedlický, Dycka, Kloubek, Češpiva, Lanhaus a gólman Lacina. Dole zleva: Dlask, Šimek a Jiráň.

Bohemia AFK Vršovice / 1942

Jedna z podzimních sestav Bohemians. Stojí zleva: Kareš, Kloubek, Plánický, Rubáš, Anger, Češpiva a Mošnička. Dole zleva: Havlíček, gólman Matoušů, Lanhaus a Mikeš.

Bohemia AFK Vršovice / 1942

Na snímku dorostu Bohemians pamětníci ve čtveřici klečících chlapců jistě poznají gólmana Vaška Pavlise a zcela vpravo Jirku Peška.

Bohemia AFK Vršovice / 1944

Stojí zleva: gólman Ludvík, ???, Vedral, Češpiva, Kareš, Rubáš a Havlíček. Dole zleva: Panec, Lanhaus, Kalous a ???.

Bohemia AFK Vršovice / 1944

V přípravě na jarní ligové bitvy stojí zleva: Češpiva, Kalivoda, ???, Havlíček, Kejř, Lanhaus, Plánický a Kareš. Dole zleva: Urban, Kalous a gólman Matoušů.

Bohemia AFK Vršovice / 1944

K jarní dělbě bodů 2:2 se Spartou Praha nastoupili klokani v Ďolíčku dne 29.4.1944 v této sestavě, zleva: gólman Ludvík, Kalous, Lanhaus, Panec, Češpiva, Melka, Urban, Mlejnský, Rubáš a kanonýři Plánický s Karešem.

Bohemia AFK Vršovice / 1944

Hrát o záchranu a tři kole před koncem ligy podlehnout doma dalšímu ohroženému týmu, to je věru na pováženou… Klopýtli zleva stojící: gólman Ludvík, Češpiva, Liška, Lanhaus, Urban, Havlíček, Kareš a Melka. Dole zleva: Kalous, Panec a Plánický.

Bohemia AFK Vršovice / 1944

Ještě jedna sestava klokanů z nevydařeného jara 1944, před prohraným domácím utkáním se Židenicemi 3:6, sehraném dne 1.4.1944. Stojí zleva: Melka, Kareš, Kalivoda, Plánický, Rubáš, Kejř, Češpiva a Urban. Dole zleva: Kalous, gólman Matoušů a Havlíček.

Bohemia AFK Vršovice / 1944

Před jedním ze zápasů na Spartě se představují zleva stojící: gólman Ludvík, Urban, Češpiva, Pešek, Liška, Havlíček, Kareš a Melka. Dole zleva: Kalous, Panec a Plánický.

Bohemia AFK Vršovice / 1944

V této jedenáctce z roku 1944 se už rýsovaly základy úspěšné sestavy Bohemky z poválečných let. Stojí zleva: Kareš, Vedral, Melka, dorostenec Pešek (za kterého první smlouvu musel podepsat otec), Češpiva, Havlíček a Ludvík. Dole zleva: Plánický, Kalous, Panec a Liška.

Bohemians AFK Vršovice / 1945

Jedna z prvních sestav zelenobílých po osvobození vlasti v roce 1945. Stojí zleva: Röder, Kareš, Vedral, Pešek, gólman Štojdl, Češpiva, Havlíček a Urban. Dole zleva: Liška, Plánický a Panec. Ze stálých členů sestavy tu chybí Jíra.

Bohemians AFK Vršovice / 1945

Tým, který v závěru podzimní ligy podlehl dne 2.12.1945 na Letné Spartě 0:3. Stojí zleva: Havlíček, Röder, Vedral, gólman Štojdl, Češpiva, Urban a Melka. Dole zleva: Plánický, Provalil, Pešek a Liška.

Bohemians AFK Vršovice / 1945

V zimě roku 1945 byla Bohemka na zájezdu ve Francii. Dne 27. 12. 1945 porazili klokani tým Vichy vysoko 6:2.

Stojí zleva: ???, Pešek, Melka, ???, Češpiva, Liška, Röder, Provalil a ???. Dole zleva: Vedral, gólman Štojdl, Kalous a Havlíček.

Bohemians AFK Vršovice / 1945

Klokani na vánočním výjezdu do Francie v roce 1945 před jedním z dalších utkání.

Bohemians AFK Vršovice / 1946

V předjarním turnaji na Letné tato jedenáctka zaslouženě porazila Spartu 4:2. Stojí zleva: Havlíček, Jíra, Röder, Češpiva, Provalil, Pešek a Urban, Dole zleva: Vedral, nový gólman Slavíček, Kalous a Liška. Rychlejší mužstvo z Vršovic (v nových dresech mechové barvy) zvítězilo, přestože do útoku postavilo záložníky Češpivu do středu a Havlíčka na spojku, jak napsalo tehdejší Svobodné slovo.

Bohemians AFK Vršovice / 1946

Dorostenečtí mistři Čech a Moravy z roku 1946. Stojí zleva: vedoucí mužstva Pěkný, Burian, Bílek, Růžek, kapitán Charouzd s pohárem, Vejnar, Fišer, Pikeš a v civilu Sova. Dole zleva: Urban, Vyhnal, gólman Pavlis a Loužecký.

Bohemians AFK Vršovice / 1946

Dorostenci Bohemians, přeborníci republiky. Stojí zleva: Sova, Vejnar, Řízek, Charouzd, Urban, Fišer, Bílek a Pikeš. Dole zleva: Burian, gólman Pavlis a Loužecký.

Bohemians AFK Vršovice / 1947

V přípravách na novou ligu byli klokani v létě 1947 vyhledávanými hosty ve Francii. Stojí zleva: Pešek, Golob, Müller, Rubáš, Vedral a Plánický. Dole zleva: gólman Leština, Liška, Kalous, Jíra a Röder.

Bohemians AFK Vršovice / 1947

Bohemians ve Francii. Stojí zleva: v civilu Havlíček, Vedral, Müller, Kalous, Rubáš, Röder. Dole zleva: Jíra, Golob, Liška, Plánický, gólman Leština, Pešek.

Bohemians AFK Vršovice / 1947

Stojí zleva: Röder, Vedral, Kalous, Golob a Žďárský. Dole zleva: Panec, gólman Leština, Plánický, Pešek a Jíra. Těchto jedenáct klokanů vykročilo v Ďolíčku dne 15.3.1947 proti Žilině remízou 2:2 do ligového jara 1947, které se stalo obratníkem nového vzestupu Bohemians do nejvyšších ligových pozic!

Bohemians AFK Vršovice / 1947

V průběhu pronikavého jarního vzestupu zvítězili klokani v Ďolíčku dne 29.3.1947 nad Libní 6:0 (foto před budoucím „kotlem“ fanoušků). Stojí zleva: Urban, Müller, Röder, Vedral, Rubáš, Pešek, Golob, Žďárský, Kalous, gólman Leština a kapitán Jíra. Málokdy používané dresy si později „zahrály“ ve filmové detektivce “V trestném území“ (více se o tomto filmu v souvislosti s Bohemkou a Ďolíčkem dozvíte zde).

ZSJ Železničáři Bohemians / 1949

Na jaře 1949 museli zelenobílí zapomenout na podzimní čtvrté místo a sedmnáct bodů a začít znovu od nuly. Zleva stojí: Rubáš, Tomáš, Vedral, Pešek, Kvapil a Žďárský. Dole zleva: Jíra, Plánický, Havlíček, gólman Pavlis a Fišer.

ZSJ Železničáři Bohemians / 1949

Vršovický starší dorost v Ďolíčku.

ZSJ Železničáři Bohemians / 1949

Klokani na Spartě s dalšími dvěma (po Fišerovi) slibnými juniory. Stojí zleva: Rubáš, Vedral, Fišer, Jíra, CHAROUZD, Müller, DICK, Kvapil, gólman Pavlis, Pešek a Žďárský. Vlevo od časomíry je tehdejší specialita stadionu - dětská tribuna. Zápas byl sehrál dne 26.3.1949 a skončil remízou 3:3.

 

ZPĚT

ÚVODNÍ STRÁNKA